Sokol Dolní počernice, oddíl kopané

znak V Ráji 611
Dolní Počernice
190 12 Praha 9
telefon: 723 558 576
e-mail: dpkopana@volny.cz

let

Nadcházející zápas


Žádný plánovaný zápas

Poslední zápas

16. 11. 2019: 13:30
FC Přední Kopanina - Dolni Počernice
1:3 (1:0)
První letošní zápas
Napsal: beznos dne Pátek, 10 Březen 2017 09:24   

První letošní přípravný zápas za mladší dorost jsme sehráli na Šeberově proti Lipencům.....

 

Tak konečně jsme mohli sehrát zápas za mladší dorost a rozdělení týmu na dvě části (týkající se pouze zápasů) se chýlí kekonci. Vyrazili jsme na Šeberov kam nás pozvali Lipence. I když se jedná o soupeře z naší skupiny, přípravu jsme přivítali. začátek soutěže je totiž za dvěřmi....

Nastoupili jsme v prořídlé sestavě: do zimní přípravy se již nezapojil Kryštof Bradáč, a skončil také Mirda Šmíd a Filip Veselý. Tudíž náš kádr činí jen dvanáct fotbalistů. To je pěkná bída na odehrání půlky sezóny!!! Z těch dvanácti se na zápas omluvil Hami a Miky. Umíte určitě všichni počítat, takže aby jsme mohli zápas odehrát museli nás posílit tři kluci ze starších žáků.

Prvních deset minut zápasu bylo z naší strany slaboučkých, jako by jsme se hledali. Pak jsme vyslali trenéra na druhou stranu hřiště a pokyny z obou stran z nás udělali úplně jiný tým. Na první společný zápas to nebylo vůbec špatný :-). Výborně zahrál první půli ve středu hřiště Svoby, který vybojoval spousty míčů. Renda na předstoperu si odvedl také své, ale největším pozitivem byl pro mě výkon GAJDY!!! Bojoval jako lev, běhal a moc se mu tento zápas povedl (nějakej vyměněnej asi...). Ve třinácté minutě vybojoval Svoby balon a uvolnil na vápně Vaňouse, který nekompromisní přízemní ranou k pravé tyči otevírá skóre - 1:0. Celý první poločas jsme byli lepší, soupeře jsme do šancí nepouštěli. Slabinou byla ovšem naše střelba, kdy jsme vystřelili kromě golu jen jednou na branku.

Po změně stran jsme posunuli do středu zálohy Rendu a Koryho na stopera. Hned v úvodu se tato změna projevila a ve 43. minutě Svoby uvolnil ve středu útočné polovinu Rendu a ten dlouhým lobem zvyšuje na 2:0!!! Bohužel hned po rozehrání přichází první větší chybka v naší defenzivě a tři naši obránci se nechají naivně obejít (bez důrazu a se strachem v očích...) a domácí snižují na 1:2. Hra se vyrovnává, hrozíme z nebezpečných brejků, které táhne druhou půli především Renda. Při jednom z nich svádí sprinterský souboj z obranou domácích, dostává se až před golmana, ale asi zavírá oči a pálí jen do jeho nohou. Naštěstí ale ještě vybojujeme míč ve vápně a Renda přeci jen zvyšuje v 52. minutě na 3:1!!! Gajda stále ještě bojuje jako lev, šance jsou na obou stranách. Branka už ale nepadne a tak v prvním ze dvou vzájemných zápasů vyhráváme 3:1.

Odveta je na programu doma 26.3.2017.

Ještě k výkonu hráčů - v zimní přípravě jsem je viděl jen několikrát tak je zhodnotím za tento zápas:

Kouťák - velmi dobrý výkon a velmi kvalitní odkopy jak z ruky tak výkopy ze země.

Kory - na beku to docela jde, ale jakmile má zaskočit na stoperu jde jeho výkon o 50% dolu, protože to hrát prostě nechce. Bez obětování pro tým to ale nahoru nepůjde.

Petr - standardní důrazný výkon, jen občas jeho zákroky "smrdí" frakturou. Nutno zlepšit odkopy, přihrávky a používat levou nohu.

Renda - má za sebou dost zápasu za dospělé, ale na trénincích jsem viděl jak to začíná trochu flákat. Musí podávat takové výkony, jako ten na Šeberově - plný pohybu, chuti chtít hrát a bojovat. Nepodávaj se uspokojení!!!

Bezny - slabý výkon, nic nevymyslel. Chybělo to co ho zdobí, když se mu daří. Zatažení míče po lajně a ostré centry, bojovnost a jízda. Je třeba se přestat bát vzít odpovědnost na sebe, ale výkony půjdou nahoru pouze a jen bez rozčilování, nervování atd. Neustálé komentáře už dostali tolik hráčů na lavičku....

Svoby - výborná první půle, po příchodu Rendy dp středu se trochu vytratil, ale odvedl černou práci v defenzívě. Jen je potřeba trošku přibrat na váze.....:-)

Horča - na takového rychlíka je to slabota. Je rychlejší než jeho práce z míčem, je zbrklý. Nutno stále pracovat na technice s míčem a nutno co nejdříve zapojit pravou nohu (taktéž co u Petra - nutno hrát oběma nohama a přihrávky).

Vaňous - to je náš flegmatik č. 1. Ono to nějak dopadne :-). Když chce tak běhá a maká, ale on chce tak 10 minut za poločas. Musí zapracovat na fyzičce a bez tréninků to skutečně nepůjde!!!

Gajda - milé překvapení. Takovou bojovnost a pohyb jsem u něj ještě nevbiděl. Jen je potřeba se přestat zbavovat míče z první. A pokračuj - fyzička je nutná...

Maty - připadá mi, že se vzhledem ke svému menšímu růstu zatím v této kategorii bojácně hledá. Ale ona to není otázka vzrůstu, ale síly a bojovnosti. A tak musíme trénovat a trénovat.

Děkujeme také za pomoc Rejlimu, Kubovi a Márovi!!!

Závěr je jasný. Musíme stále a stále trénovat, a není možné, aby chodil jen stejný okruh 7-8-9 hráčů. Jestliže budete dělat kraviny ve škole nebo kdekoliv jinde, zraníte se nebo budete nemocní, svému týmu tím rozhodně nepomůžete. Budete se muset semknout a spoléhat jeden na druhého. Musíte opět vytvořit fungující tým i když je Vás málo. Teď už je jen na Vás, jestli tato kategorie vydrží i do další sezóny. A my dva trenéři Vám v tom určitě pomůžeme. 

Svátek má

Dnes 18.01.2020 : Vladislav
Zítra 19.01.2020 : Doubravka

Narozeniny má

5.1.2020: František Fiala 16 let
10.1.2020: Jakub Fiala 49 let

Anketa

Kde nás najdete

mapa

Reklama

Archiv

Vyhledat

Login