Sokol Dolní počernice, oddíl kopané

znak V Ráji 611
Dolní Počernice
190 12 Praha 9
telefon: 723 558 576
e-mail: dpkopana@volny.cz

let

Nadcházející zápas


Žádný plánovaný zápas

Poslední zápas

16. 11. 2019: 13:30
FC Přední Kopanina - Dolni Počernice
1:3 (1:0)
Hodnocení uplynulé sezóny a jednotlivých hráčů
Napsal: kasšpi dne Sobota, 04 Srpen 2018 14:59   

Máme za sebou další fotbalový rok ve kterém jsme tvrdě pracovali a dosáhli zajímavých výsledků. V součtu celé sezóny podzim 2017 a jaro 2018 kluci odehráli přes třčicet soutěžních utkání (mistrovská soutěž, pohár, zimní liga) ve kterých jsme pouze sedmkrát prohráli (čtyřikrát na podzim, třikrát na jaře) v zimní lize jsme dokonce v naší skupině nenašli přemožitele vůbec a získali zlatý pohár.

V mistrovské soutěži samotné jsme chvílemi atakovali druhou příčku za suveréními Hájemi, ale hrubě nám nevyšlo hlavně domácí utkání s Běchovicemi, kde jsme se vůbec nesešli, hráli v deseti s jedenáctým Adamem Herdou jakožto brankářem na hrotu a jasně výbornému soupeři podlehli. I tak jsem zaregistroval obrovský herní pokrok v každé soutěži jsme měli výrazně aktivní skóre, zlepšili jsme defenzivní část a hlavně v zimní lize hráli velmi atraktivní, nátlakový fotbal plný pohybu, báječných kombinací a krásných gólů! Někteří borci v případě potřeby zaskočili i v týmu mladšího dorostu, vůbec se neztratili a udeřili i gólově. Naopak my jsme ve svém družstvu občas využili služeb mladších žáků, kteří se v zápasech jevili velmi nadějně a vyzkoušeli si co je čeká v nadcházejícím ročníku. Protože polovinu našeho týmu tvořili hráči ročníku 2004, tak jich devět nadále může jako koncový ročník pokračovat v kategorii starších žáků, což může být velkým příslibem.

Jako vždy si dovoluji přinést hodnocení každého hráče a realizačního týmu jednotlivě, tak jak ho vnímám v zápase, na tréninku v kabině i lidsky. Je to pořád jenom sport, zábava a lidskou tvář spolu s tou kamarádskou by jsme si měli zachovávat na prvním místě, protože pak se lépe prožívají společné zážitky na které budeme doufám vzpomínat celý život!

Více se dozvíš z celého článku:

 

 


Michael Foldyna jako brankář drží náš výškový průměr, protože kam jsme přijeli, tak jsme byly nejmenším mužstvem i když jsme nastupovali proti děvčatům. Michal má bleskové reakce a na čáře dokáže kolikrát chytnou opravdový nesmysl v momentě, kdy již soupeř vítězně zvedá ruce nad hlavu. Postupně se vyvaroval laciným brankám, kdy v minulosti podcenil střely z větších vzdáleností a týmu dokáže pomoci dlouhým výkopem. Skvěle pracuje oběma nohama, má dlouhý výhoz rukou a svou největší chvilku slávy si prožil v přípravném utkání na Hájích, kdy v nouzi naskočil do útoku, po pár vteřinách utekl celé obraně a otevřel skóre nechytatelnou pumelicí do šibenice. Do budoucna musí razantně zapracovat na vybíhání, kdy je potřeba střelci zmenšit úhel, případně se mu vrhnout pod nohy po míči. Rezervy jsou i v přesnosti výkopů, kde je to někdy ve stylu pokus/omyl. Michal se hodně sklidnil ve svém projevu a vystupování, má ve hře bezvadné postřehy a dokáže klukům poradit. Máme v něm velkou brankářskou oporu a naději pro dolnopočernický fotbal.

Adam Herda k nám před sezónou přešel z mladších žáků a doplnil nám post dalšího brankáře. Adam je výškově opak Michala, ale svůj handicap nahrazuje bezvadnou prací s míčem, přesnou rozehrávkou a v případě potřeby je včas na zemi, aby balón jistě lapil. Jakou má jistotu a klid v rukavicích prokázal při domácím zápase s dívkami ze Spraty, kdy se před zahájením hry Počernicemi prohnala průtrž mračen a Adam bez zaváhání vyřešil všechny situace, které měl aniž by mu míč vyklouzl, nebo uskočil. Sám jsem byl zvědav jak zvládne přechod mezi starší kluky, ale myslím si, že se do kolektivu začlenil okamžitě a kolikrát mu pomohl i na hřišti. Ve velké bráně se rychle zorientoval, střelám neuhýbal a snažil se je chytat. Samozřejmě soupeři se snažili cíleně využít Adamovi menší postavy a občas ho zaskočili lobem pod břevno, ale věřím, že i zde příroda pomůže a zbytek doženeme brankářskou gymnastikou, kde vidím ještě velké rezervy. Adam je velký introvert a do svých pocitů i myšlenek nikoho moc nepustí. V kabině působí velmi klidně, tiše proto se více dozvím od jeho maminky, nebo od starších sourozenců, kteří Adamovi velmi fandí a často ho doprovází na zápasech.

Pavel Strouhal se stal klasickým obráncem, který odehraje stopera, ale postupně se mi více líbí na kraji, kde hraje na hráče a není tak zatížen velkým prostorem ve kterém se musí pohybovat. Bezvadně míč ovládá oběma nohama, kombinuje, stejně tak umí i přesně vystřelit, ale to známe pouze my co pravidelně navštěvujeme naše tréninky, kde Pavel jistými obstřely přivádí brankáře k šílenství, protože při zápase jako by se bál tuto svou kvalitu použít! Díky své urostlé postavě je nedocenitelný v hlavičkových soubojích a spousta akcí i gólových začala po jeho dlouhém autovém vhazování. Pavla hlavně v zimní přípravě i na jaře limitovali nemoci, zranění, puchýře a to bylo bohužel na výkonech znát, hlavně po fyzické stránce, kde někdy chyběla rychlost s dynamikou a lepší obratnost s orientací ve hře. V momentě, kdy se mohl vrátit k plnému tréninku šla jeho výkonost nahoru a v posledním mistrovském utkání k tomu přidal i velkou fotbalovost, kdy parádní zasekávačlou poslal dva hráče Unionu Žižkov lidově řečeno "na párek", aby sám pokračoval v útočné akci. Pavel je z fotbalové rodiny, protože jeho bratr hraje za mladší žáky Počernic, táta Pavel by pro tuto hru dýchal a mamince nezbylo než se přizpůsobit. Já je mám všechny moc rád, bez takových srdcařů by se vůbec fotbal na naší úrovni nedal provozovat a už jenom když píšu tyto řádky se těším na setkání s nimi v nové sezóně, aby jsme probrali co to ta naše Spartička předvádí.

Michal Slabý (slaboch) je jeden z "malých velkých" mužů naší sestavy. To co zatím Michal centimetrově strácí na výšce nahrazuje neskutečnou bojovností a fyzickou připraveností. V zápase i na tréninku naběhá vždy spostu kilometrů, není líný na krok a raději si přidá o kolečko, nebo o desdet kliků navíc, než aby udělal o jeden méně! Ve hře vybojuje spoustu míčů, pro soupeře je nepříjemmný svou zarputilostí a když si myslíte, že jste ho obešli, tak je opět zpět v souboji ze kterého nikdy neuhne. Michal má velké odrazové schopnosti z místa z čehož těží při hlavičkových soubojích do kterých se neohroženě pouští. Velké rezervy má zatím v přesné rozehrávce a střele, kde musíme dále pracovat na lepší technice kopu. Věřím, že pro zápasy mladšího dorostu bude početně dost borců, aby Michal mohl hrát co nejvíce za starší žáky kam ročníkově ještě patří a bude pro tuto kategorii obrovským přínosem. Povahově je velmi upřímný, čestný, kamarádský s nezaměnitelným úsměvem a skvěle mimo jiné mluví německy. Třeba se dočká angažmá v bundes lize, kde takovéto běžce pole na ramenou nosí. I on je z fotbalové rodiny, mladší bratr Michala hraje za počernické mini star a jeho rodiče tuto kategorii trenérsky vedou.

Maryan Kryzhanivsky (marik) zastupuje v našem týmu ukrajinskou školu a doslova sílu ukrajinských medvědů. Důkazem bylo přípravné utkání před jarními odvetami na Hájích, kde byl Maryán v soubojích dvakrát po sobě nemilosrdně dohrán. Jiný by odstoupil ze hry, takový Neymar by válel sudy až do nedaleké Uhříněvse, kde by jistě až by ho zastavili zraněním podlehl, ale to není nic pro našeho Marika! Ten chvíli zchladil pochroumanou nohu v hromadě sněhu vedle sřídačky a již se hlásil do hry, aby pomohl svým spoluhráčům, kteří v ten moment v deseti hájili vítězství nad domácími. Maryan je velmi klidný a pokorně vnímavý hráč s dobrou kličkou, pracuje i střílí oběma nohama a v případě potřeby nemá problém zapojit se do kombinace. Z pozice stopera musí neustále pracovat na přesné a rychlé rozehrávce a v soubojích jeden na jednoho jít soupeřům více do těla, než před nimi couvat. Mezi kluky v kabině zapadl výborně, vystupuje jako velmi slušný člověk a v nové sezóně se jistě ještě více projeví vedle svého kamaráda Koryho, který nám Maryana do týmu doporučil a přivedl.

Ondra Urban (citrón) se přes týden připravoval s týmem mladšího dorostu a zápasy pokud nedocházelo k termínové kolizi hrál za nás kam ročníkově patří. Jelikož se jedná o hráče s dobrou kopací technikou, kdy nerozlišuje jestli pracuje pravou, nebo levou nohou, tak se stal takovým fotbalovým univezálem. Dokáže zahrát jak ve středu hřiště, tak z kraje. Když má den, tak hraje za dva a ještě lahůdkově rozehrává standardní situce ze kterých jsme vstřelili nejednu branku. Ondra je velmi přímý borec se svou hlavou a vystupováním. Pozoruji, že má tendence tíhnout ke klukům z dorostu což kolektiv nese jako lehké povyšování. Já s Ondrou nemám sebemenší problém, chápu jeho temperamentní povahu a nastavili jsme si vlastní mantinely pro vzájemnou spolupráci. Pevně věřím, že zvítězí zdravý rozum, Ondra bude v přípravě u nás, protože spousta spoluhráčů se kterými vybojoval v dorostu postup přechází do můžů a nevím co by tam při své postavě a věku hledal za štěstí. Potřebuje hlavně hodně hrát, pracovat s míčem, pilovat kombinaci a v dospělém týmu se s ním nemusí vůbec potkat. Já s ním v novém systému a rozestavení, které budeme nacvičovat počítám jako s jedním z lídrů, který by měl prodat své zkušenosti nasbírané mezi staršími hráči.

Marek Štěpán (mára) je náš asi nejkomplexnější hráč. Silný na balónu, jistý v kombinaci, kde pracuje na jeden dotek oběma nohama, přesná střela a skvělá práce hlavou. S Márou se bezvadně spolupracuje! Na tréninku pilujeme cvičení s míčem a za dvacet minut ho Mára použije při hře na dvě a dává gól. Jasný lídr a vůdce našeho týmu. Jako kapitán jde klukům příkladem v případě potřeby každému řekne jak má pracovat a srovná si i smolíčka, který má své hráčské ego hodně vysoko. Mára rád útočí, ale když to situace vyžadovala, tak se zátáhl do obrany, kde hrál stejně dobře jako směrem do předu a kolikrát uklidnil rozhárané pasáže naší hry. I on zaskočil v družstvu mladšího dorostu, kde se vůbec neztratil. Pro mě je to takřka hotový hráč se kterým si to na tréninku pěkně strčíte, jen škoda, že je stejně tak dobrý i v tenise, protože by se mohl více soustředit na fotbal. Ale to je můj pohled, tenisté zase jistě řeknou ať se více soustředí na jejich odvětví a sbírá úspěchy tam. Na Márovi mě baví ta jeho pokora s jakou pracuje a zatím se i velmi slušně vyrovnává s pubertou, která náš tým více a více zasahuje, jak kluci postupně dospívají. Protože v závěru sezóny občas absentoval kvůli přípravě do školy což je pochopitelné a u nás na prvním místě, chyběla mu trochu kondice a síla do soubojů, kde bezvadně a předpisově používá tělo. Je potřeba ještě zklidnit koncovku i když gólů Mára střílel dost, ale proč by jich nemohlo být ještě více.

Filip Rakús překonal problémy s koleny a stal se naším klíčovým utočníkem. Bohužel musel vynechat skoro celou zimní přípravu, ale v pravý čas se dokázal vrátit do týmu. Ihned jak naskočil do závěru zimní ligy, tak udeřil gólově a táhl všechny ofenzivní útoky. Vlastně je jen málo zápasů ve kterých by se Filip neprosadil a nevytvořil si brankovou příležitost. Dokáže si dojít pro míč do hloubky pole a pak s ním u nohy projde až před brankáře, jen v koncovce to chce ještě více klidu, přesnosti a rozvahy. Obrovský posun vidím v práci směrem dozadu, kterou Filip léta ignoroval a neznal. V soubojích je důrazný, ani jednu situaci nevypustí a není líný na krok. Skvěle pracuje tělem a pálí levou i pravou nohou úplně stejně. V nepovedeném zápase s Běchovicemi neváhal druhý poločas odehrát na stoperu a i díky tomu jsme v této pasáži již neobdrželi branku. Jak milé bylo slyšet: "Trenére, to jste mě tam mohl klidně postavit od začátku", prostě stal se týmovým hráčem a tým ne něho v koncovce spoléhá. Filip je přímá povaha ihned řekne co si myslí a když spoluhráč nepracuje podle jeho představ má to z první na talíři! Myslím, že i toto je v pořádku, nejsme žádné seskupení pionýrů, kteří něco dělají jako, že to dělají, nikdo nechce prohrávat a Filip tyto situace úplně nesnáší.

Jakub Šťastný (smolíček) se pro fotbal narodil a tuto hru miluje! Dodnes si dobře pamatuji jak mi jeho otec volal, že synovi slíbil, že mu za odměnu k tenisu, který Kuba provozuje zařídí fotbalový trénink. Vůbec jsem neváhal, na všem jsme se domluvili i na tom, že smolda jak ho kluci okamžitě překřtili u nás zůstane a bude v trénincích pokračovat nadále. Kuba je obrovský vulkán energie na svůj věk o level vyspělejší a hlavně má obrovskou touhu jít výkonostně výše. Když jsme hráli sedmičkový fotbal, tak chtěl být prvním náhradníkem, pak být v základní sestavě a po přechodu na jedenáctkový fotbal se stal neodmislitelným pilířem naší obrany. Kuba dělal obrovské pokroky v ovládání míče, střelbě hlavně levou nohou, protože pravačkou pálí jak z děla a hlavně v taktice, kde je potřeba krotit jeho zápal pro hru, aby nelítal všude a nevysiloval se ve zbytečných soubojích. Já viděl, že to v něm je, byl na něho přísný, ale Kuba to pochopil, nechal si poradit a hlavně na podzim držel celou naší obranu tak, že byla takřka nepřekonatelná. Bohužel na jaře si vybral dávku smůly až do dna a dvě zranění pravé nohy ho přibrzdila v rozletu. Přesto odehrál fantastické zápasy, kdy hlavně na Hájích stál u obratu z 2:0 na konečných 2:2. Dal obě branky a není divu, že dostal od domácích nabídku k přestupu do týmu hrajícího žákovskou divizi. Byla by škoda když může pokračovat ve starších žácích toho nevyužít, smoldovi děkujeme za jeho služby u nás a přejeme mu hodně úspěchů v lize. Kuba potřebuje udržet správné myšlení, mít v pořádku hlavu a pak si myslím, že to může dotáhnout ještě dále. Doma je k tomu od rodičů správně veden, je kamarádský a já mu to přeji z celého srdce!

Franta Fiala (fanda/Krmenčík) opanoval kraje obrany a v případě potřeby odehraje i krajního záložníka. Fanda za dobu naší spolupráce udělal obrovský pokrok v myšlení, protože skoro celou kariéru hraje proti starším, silnějším klukům což ho dříve dokázalo paralizovat natolik, že v zápase neprodal to co s míčem umí. Ten ovládá bezvadně levou i pravou nohou, nebojí se v hlavičkových soubojích a dokáže se úspěšně zapojit do kombinace. Fanda má bezvadnou, rychlou kličku díky níž nad soupeři získá vteřinovou výhodu v pokračování akce. Stále však musíme pracovat na přesnější, kolmé rozehrávce útočné akce, aby po kličce přišel ten správný efekt. V případě potřeby se Fanda ujal exekuce pokutových kopů, kde zachoval klidnou hlavu a s jistotou je proměňoval. Nastoupil i za mladší dorost, kde ho trenér kvůli jeho rychlosti stavěl na hrot a Fanda i vstřelil branku ve vítězném zápase na Junioru. Budu po něm chtít, aby se více zapaojoval do útočných akcí po straně, protože v něm vidím počernického Kadeřábka, který oběhá celou lajnu směrem nahoru i dolů. V kolektivu vystupuje velmi přátelsky, kamarádsky a z domova má od celé rodiny velkou podporu pro to co dělá. Jen by nás už nemusel trápit tou svojí Plzní, protože ty jejich vítězství 1:0, kdy se poslední dobou Krmenčík trefí z ničeho nemohou bavit snad ani jeho. Už je to dlouhé a trapné! Samozřejmě to píšu s velkou nadsázkou, Fandovi přeji, aby jeho oblíbenci vítězili až na zápasy se Spartou co nejvíce a on se po jejich vzoru stal do budoucna pevným pilířem počernického fotbalu, což může jakožto koncový ročník teď ukázat v kategorii starších žáků.

Dominik Kuzma (diego) je náš fotbalový a technický fenomén. Když nepočítám Dana Foldynu, tak je ze všech kluků nejmladší, ale fotbalovým umem nejschopnější. Jeho hra mě obrovsky baví, strašně rád se na ní koukám a někdy musím i já na tréninku uznat, jak nás Diego dokáže vyškolit svou fotbalovostí. Budí dojem kluka samá noha, samá ruka, ale on musí mít ty nohy minimálně čtyři, protože když si myslíte, že jste ho obešli už vám bere míč jeho nějaká skrytá, teleskopická část těla, aby pak předváděl záplavu kliček, přešlapovaček a různých kouzel. V posledním mistrovském zápase na unionu Žižkov posadil na zadek dva své soupeře, pak si mezi nimi obloučkem ležérně prohodil míč a pokračoval v útočné akci. Pořád to mám před očima, úžasné! Když jsme přišli kvůli zranění o Smolíčka odehrál Dominik pár zápasů na stoperu s takovou grácií, že ani náš A-tým nemá takového hráče. Diego zapracoval na rychlosti a nebojí se jí použít. Já ho mám nejraději v roli tipické desítky, kde se fotbalem baví, dává góly, ale hlavně je lahůdkově ostatním připravuje. U Dominika je kapitolou samotnou jeho hlava. Pro mě to je takový "pankáč" s valastním náhledem na věci, které dělá, ale když se vše sejde, tak je nepřekonatelný, vyjímečný a obdivuhodný. Myslím, že období těžké puberty překoná i díky přísnému vedení svého otce a pokud bude nadále tvrdě pracovat, nechá si poradit, tak já budu první kdo si kupuje celoživotní permici na jeho zápasy. Zatím je mohu sledovat jako jeho trenér a za to jsem moc rád!

Adam Špaček (špáča) byl dalším smolařem této sezóny. Kvůli bolestem v oblasti pat musel vynechat spoustu tréninků, hlavně v zimní přípravě což byla velká škoda, protože Adam fotbalově roste a výkonostně stoupá. Rád pracuje s míčem, někdy je v jeho hře o nějakou tu kličku navíc, ale stále více se mi díky své atletické připravenosti jeví jako křídelní hráč do tahu směrem k bráně soupeře. Díky létům, které odehrál v obraně má v sobě zakořeněnu tu poctivost vrátit se při ztrátě za balón a znovu ho vybojovat pro další útočnou akci. Skvělý je při práci hlavou, kde má výborný výběr místa, výskok a razantní udeření. Věřím, že si již vybral všechnu zdravotní smůlu, protože v závěru sezóny byl naší velkou oporou a jako jeden z mnoha to může nadále potvrzovat v kategorii starších žáků. Z podsaditého, zamračeného kluka se stal štíhlý mladík s přesným účesem a když se vrátil z rodinné dovolené opálený od moře s velkými slunečními brýlemi, tak jsme měl pocit, že náš areál navštívila filmová hvězda, prostě fešák. Adam žádná hvězda není, je velice přátelský, otevřený v názorech a vše ihned okomentuje po svém. Když se mu něco povede, tak si rád na oslavu toho zatančí, když něco zkazí na rovinu řekne: "Trenére já to pos..."! Naše špičkování a sázky na téma Sparta - Slavia celá kabina bere, ale i zde podobně jako Fanda s Plzní má Špáča navrch. Celou situaci vyšperkoval tím, že si koupil slávistickou láhev na pití na kterou se musím každý trénink a zápas na lavičce dívat a ještě mi nabízí, abych se napil. No hůza!

Jan Liška (lišák) by o problémech s koleny mohl vyprávět. Dofám, že se jedná pouze o růstovou záležitost, vše se uklidní a Honza bude moci dál rozvíjet svůj nesporný fotbalový talent. Z fotbalové abecedy toho umí hodně, míč ovládá bezvadně, ani na vteřinu mu nepřekáží a všichni s úžasem sledujeme, když se při své menší postavě vyšroubuje do vzduchu, aby neomylně trknul míč do sítě. Kolik takových gólů dal a já věřím, že ještě dá. Lišák je obrovský bojovník s poctivým přístupem a vždy se snaží ze sebe vydat naprosté maximum. Příjde mi, že v některých situacích dokáže ztrémovat sám sebe a pak je v přemíře snahy pokazí. Toto vždy těžce nese, moc nad tím přemýšlí a potřeboval by se naučit chyby více házet za hlavu. Honza má skvělý první dotek což je velmi účinné v rychlé kombinaci do které se rád zapojuje a kde se neustále nabízí. Vidím v něm v případě potřeby obrovskou oporu starších žáků, kam nadále ročníkově patří, jen aby to zdraví sloužilo! Honza je v kabině jasně zakořeněn a někdy nás pobaví postřehem o kterém si pět minut ve výkladu hovoříme a on se přihlásí, že by jsme mohli takto hrát. Podobně jako Špáča má přesně promyělený a upravený účes s jasně nastaveným stylem oblékání a když k tomu připočtu skutečnost, že jeho vitální děda, který ho na všech našich akcích doprovází má co chvilku nové, luxusní auto, tak si myslím, že po fotbale vždy razí někam za holkama.

Jan Zámyslický (myslitel) by mohl napsat knihu na téma proč chyběl na tréninku, nebo na zápase. Jeho příhody s větrákem, dveřmi a otevřeným balkónem, kdy se zranil znějí až neuvěřitelně. Myslitel je prostě myslitel, který je duchem ve svém světě a když z něho vystoupí je to pro nás všechny perla. Při závěrečném turnaji v červnu v Českém Brodě jsem ho měl na starosti. Celou dobu si myslel, že jedeme hrát do haly a přemýšlel, jak to bude organizované, aby se odehrály všechny zápasy. Na hřišti udělal snad největší pokrok ze všech. Je velice rychlý, má dobrou kličku, přesnou střelu a naučil se parádní, přesné centry za obranu ze kterých těžíme. Když se po pravé straně, kde hraje rozeběhl nebyla síla, která by ho zastavila. Při svých nejlepších chvilkách byl jak z jiného fotbalového světa, toho moderního, přímočarého s tahem na bránu, který jsme obdivovali třeba u belgičanů na mistrovství světa. Pevně věřím, že nepoleví, nadále bude na sobě pracovat a pak máme hotového záložníka, který bude připravovat našim střelcům skvělé pozice pro zakončení. Jen se musím domluvit s jeho rodiči, že si ho raději před víkendem vezmu k sobě, aby jsme předešli všem kuriózním zraněním, nebo probdělým nocím, kdy chatuje se spolužačkami. Honza je velmi slušný a zdořilý kluk, jistě by s tím nebyl žádný problém.

Dan Foldyna se s námi připravuje i když jakožto ročník 2005 patřil do kategorie mladších žáků. Dan se toho vůbec nebojí a když nastoupil, tak nikdy nezklamal. Naopak ve spoustě zápasů se dostal do obrovských příležitostí, nebo je spoluhráčům připravil. Je trpělivý a pokorně čeká na svou příležitost. Já si myslím, že toto vše ještě lépe prodá ve starších žácích, kde může další dva roky působit, protože potřebuje hlavně hrát a hrát. Na Danovi je pro mě vidět to, když si trenér svěřence připravuje od samotného začátku jeho kariéry. Má dobré fotbalové návyky, práci s míčem, střelu, jen musí zrychlit myšlenku provedení. Při tréninku některá, hlavně běžecká cvičení odchodí jako největší mazák, ale při zápase neuhne z jediného souboje a nevypustí jediný sprint. Neustále čekám, že vyroste do parametrů svého bratra, nebo otce a pak se začne prosazovat ještě více, našlápnuto má dobře. V kabině vystupuje velmi tiše a nenápadně i když ze starších spoluhráčů ostych nemá a umí se o sebe postarat.

Jan Polena (ajfel) toho s námi moc neodtrénoval, ani neodehrál. Honza se na tréninku jevil velmi dobře, slušně se zapojoval do kombinace, pracoval s míčem a střílel, ale neustále ho trápily vážné zdravotní problémy. Když už to vypadalo, že se vrátí do tréninkového procesu, tak musel dohánět látku, kterou ve škole zameškal a vlastně tak to bylo celý rok. Honzovi v první řadě přeji plné uzdravení, aby nabral zpět spoustu sil i energi a až čas nám ukáže, jestli se bude moci vrátit i ke sportu.

Adam Černý (baby) se připravoval s mladším dorostem a s námi chodil pouze na zápasy. Projevil se jako dokonalý žolík, který když naskočil nikdy nezklamal a ještě většinou do pár vteřin skóroval, výjimkou nebyl ani čistý hatrick. Adam má skvělý výběr místa v předbrankovém prostoru soupeře a tam zakončuje i při své menší postavě hlavou či pravou, nebo levou nohou. Hlavně se nebojí jít do souboje se staršími a většími protivníky. V zimní lize při absenci Smolíčka nastupoval na pozici stopera a hrál tento post skvěle! Bezvadně četl hru, soupeřům odebíral míče a konstruktivně zakládal naše akce. Pověstné jsou jeho "šraňky", kdy na poslední chvíli natáhne celé své tělo soupěři pod nohy, čistě mu odebere míč, aby rychle vstal a sám pokračoval v akci. Má v sobě velký fotbalový potenciál, který stojí za to rozvíjet a kabina ho bere. Adamovi oba dva sourozenci hrají také fotbal, tak uvidíme kam jeho kroky po létu povedou, jestli u tohoto sportu zůstane, nebo v něm bude pokračovat v jiném klubu. Samozřejmě nejlepší by pro Dolní Počernice bylo, aby zůstal v našem týmu, kde by byl velkou oporou a při možnosti, že může v případě potřeby nastupovat ještě sezónu za starší žáky by byl pro tuto soutěž i velkou osobností.

Tomáš Lorenz (řečený "nehoupat") byl naší posilou pro ofenzívu, kterou jsme získali loňské léto. Pro svojí veselou, otevřenou a kamarádskou povahu ihned zapadl do party a brzy nám začal ukazovat i své fotbalové umění na hřišti. S míčem umí velká kouzla, rád vymýšlí různé obhazovačky, prostrkávačky a klukům počítá kolikrát na tréninku od něho dostali jesličky. Chvilku nedáváš pozor a už je máš! Tomáš se prosazuje i střelecky, ale někdy na úkor razantní koncovky vymýšlí mnohdy krkolomnou věc jen aby co nejvíce vykoupal obranu i brankáře. Velké rezervy má ve využití rychlosti. Jak já řákám, na začátku zápasu zařadí dvojku a více už nezrychlí. Musíme zapracovat na jeho výbušnosti a tahu do vápna směr soupeřova brána, tam už je pak moc šikovný. U Lorenzů jsme nikdy doma nebyl, ale musí bydlet někde na zámku. Když Tomáš obdržel objednané klubové věci na trénink, tak si je nechal vyprat a trvalo snad dva měsíce než je našel. Vždy nám na tréninku říkal, že je viděl na sušáku, pak v místnosti na žehlení, kam je maminka odnesla, ve finále je nenašel a musí projít další mistnosti. Ach ty mámy, ty nám komplikují život. Fotbal nehrají, pořád nám něco uklízí, nebo nepřipraví do tašky, když jdeme na zápas. Borci buďme za jejich podporu rádi, fotbal hrajeme my, musíme si vše sami přichystat a být samostatní!

Michael Procházka (prochy) k nám přestoupil v zímně ze Kbel, kde necítil plné fotbalové využití. Další hráč ročníku 2004, který může nadále pomáhat starším žákům nejen svou urostlou postavou, ale hlavně rychlostí. V této činnosti se ihned zařadil k lídrům našeho týmu a kolikrát to dokázal i v zápase, kdy doběhl soupeře ve zdánlivě neřešitelné situaci. Začal na pozici krajního obránce, ale já bych ho při hře raději viděl o řadu výše, aby naopak soupeř musel honit jeho při rychlých výpadech. Prochy po příchodu k nám měl malou zápasovou praxi a někdy skvělou věc v zápětí negoval jednoduchou ztrátou, nebo nepřesnou rozehrávkou. Michal je velmi vnímavý kluk, nechá si poradit a postupně se stále více a více zklidnil na míči. S tím přišel i prostor na bleskové výpady do soupeřovi obrany. V případě potřeby umí hodit dlouhý aut a tím dostat náš útok do výhodné pozice. Uvědomuje si, že musí zapracovat na ovládání míče levou nohou a střelbě, ale i zde ke konci sezóny byly vidět průkazné pokroky. Jako mnoho kluků, kteří nám rostou měl problémy s bolestmi kloubů, ale snad se vše umoudřilo a Michal bude plně připraven k tréninku. Těch potřebuje absolovovat co nejvíce. V kabině působí velmi klidným, tichým a sympatickým dojmem.

Vojta Stiller (stili) se nám přihlásil v zimě. Hrál žákovskou ligu za Tempo, přistěhoval se do Počernic a chtěl nadále pokračovat ve fotbale. Od prvního tréninku bylo vidět, že to v něm je a bylo jen otázkou, jestli se domluví jeho přestup. Nakonec vše dobře dopadlo i za velkého přispění pana Stillera staršího a my jsme ve Vojtovi získali borce, který může nastoupit okamžitě v základu. Stilimu vyhovuje více, když může nastupovat na kraji hry. Zapojil se ihned, je ho plné hřiště a i slovně se neustále nabízí. Vypozoroval jsem, že má slušný nákop, proto často rozehrává standardní sítuace, kdy je potřeba před bránu soupeře poslat řízný centr. Stili má dobrou práci s míčem, umí rychlou přešlapovačku, kterou soupeře vyřadí ze hry jenom je pak potřeba dát rychle a přesně míč od nohy, aby akce co nejplynuleji pokračovala. Vojta je veselá a přímá povaha s jasnými názory, které ihned sdělí. Na tréninku neustále tančí, když probíhá výklad, pak si vlasy sepne do vodotrysku jako Zalatan a jde na to.Kolikrát jsme si velmi prudce vyměnili názory, ale na Vojtovi se mi libí, že za chvíli již o ničem neví a není nikterak ukřivděný. V případě potřeby vypomohl mladšímu dorostu, ale on ještě může sezónu pokračovat i ve starších žácích. Já jsem strašně rád, že jsem se s tímto borcem mohl fotbalově potkat, kluci ho přijali za jasného člena party, který má týmovou povahu a svou prudkostí jako rtuť nám velmi okysličil kabinu.

 

 

  

Svátek má

Dnes 27.05.2020 : Vilém
Zítra 28.05.2020 : Maxmilián

Narozeniny má

23.5.2020: Milan Holuška 17 let
1.6.2020: Alex Duna 17 let
28.6.2020: Jaroslav Ludvík 17 let

Anketa

Kde nás najdete

mapa

Reklama

Archiv

Vyhledat

Login