Sokol Dolní počernice, oddíl kopané

znak V Ráji 611
Dolní Počernice
190 12 Praha 9
telefon: 723 558 576
e-mail: dpkopana@volny.cz

let

Nadcházející zápas


Žádný plánovaný zápas

Poslední zápas

16. 11. 2019: 13:30
FC Přední Kopanina - Dolni Počernice
1:3 (1:0)
Přípravný kemp
Napsal: kašpi dne Neděle, 02 Září 2018 19:13   

V týdnu od 27.8 do 31.8. proběhl v areálu našeho stadionu přípravný kemp. Jelikož mám historicky pohromadě ročníky 2003 a 2004, tak jsme letos spojili přípravu i s nově vzniklým týmem starších žáků trenéra Krejčího, kde kluci ročník 2004 v příští sezóně můžou ještě působit.

My se v kategorii mladšího dorostu připravujeme na soutěž v pražském přeboru kam se podařilo družstvu trenéra Beznosky postoupit. Hned v úvodu musím připomenout, že máme laťku velmi vysoko nastavenou a nečeká nás jednoduchý rok. Zároveň je to odraz skvělé práce s dolnopočernickou mládeží  a je nutno podotknout, že kluci budou hrát třetí nejvyšší soutěž, která v této kategorii v republice existuje! Proto prosím, aby si to všichni uvědomili, pořádně nastudovali rozpis utkání a já nemusl řešit žádné hloupé omluvenky hlavně směrem k zápasům. Na stránkách je vše v dostatečném předstihu, snažím se pracovat na více jak 100% ( již teď pro naše borce v období, kdy končíte své letní dovolené zajišťuji kvalitní zimní přípravu a tréninkové plochy s umělým povrchem) a to očekávám od všech! Dali jsme se na fotbal a bez tohoto nasazení nemáme šanci letos uspět. Navíc v roce, kdy budeme hrát převážně proti ročníku 2002 a my takto starých hráčů máme k dispozici jako šafránu.

Samotný kemp splnil to co jsme od něho očekávali a kluci odpracovali to co měli. Ještě více se propojili vazby hlavně s mladšími kluky ze starších žáků, každý den jsme měli k dispozici obě travnaté plochy, počasí přálo a v hotelu Svornost jsme nalezli tradičně skvělé zázemí s fantastickou stravou. Co nemohli sníst kluci dorazil Kory, který se rázem stal miláčkem místních kuchařek a obsluhy, protože všechny talíře byli většinou prázdné. Moc se povedlo středeční cyklistické dopoledne a tradičně jsme se vyřádili v pátek v aqua parku.

Bylo vidět kdo přes léto něco u dělal pro svou kondici a kdo ne. Někteří kluci jsou v tréninku již měsíc a na některých se projevilo, že v pondělí vstali a přišli na kemp. "Pánové", do budoucna vašich fotbalových kariér to je to nejmenší co pro sebe můžeš udělat, když si zajdeš zaběhat, sedneš na kolo, vyzkoušíš jiné sporty, prostě nehniješ. Pak se vyhneme trapným větám: "Kdyby jsem skočil" , "Kdyby jsem se rozeběhl" , " Kdyby jsem zvedl nohu" , prostě jdi a udělej to. Staré fotbalové přísloví říká: "Když na to někdy nemáš fotbalově, tak ale musíš mít vždy sílu se alespoň soupeři motat pod nohama"! Naštěstí máme spoustu borců, kteří nezaháleli a třeba běžecké výkony Michala Slabého byly každý den fantastické.

Snažili jsem se zlepšit kombinaci, hodně jsme pracovali na její přesnosti i rychlosti a učili se nové rozestavení 3,2,3,2. To jsme si na ostro vyzkoušeli v přípravném utkání v Kyjích do kterého kluci nastupovali proti odpočatému soupeři, protože pro ně to byla již čtvrtá fáze tohoto dne. Záhy jsem prohrávali 1:0, ale postupně jsme celé utkání ovládli a dotlačili konečné skóre do stavu 1:7 pro Dolní Počernice. Čtyřmi góly se blýskl Filip Rakús, skvěle na stoperu pracoval Miki, střed hřiště držel Mára s Diegem a na novou úlohu si v pozici krajního záložníka rychle zvykl Tomáš Lorenz. Do zápasu naskočili Zdík (ročník 2006) s Martinem Kulhavým (2005) ze starších žáků a vůbec se neztratili. Martin vsítil branku, když dorazil střelu Máry, kterou zastavila spojnice a Zdík připravil pozici pro gólovou střelu Filipa Rakúse. V pátek naopak Stili, Lišák, Fanda i Diego pomohli starším žákům při jejich prvním zápase na celém hřišti a přispěli k jasné výhře 8:0 na hřišti Újezdu Praha 4.

Nezbývá než si před sezónou popřát pevné zdraví, pořádný zápal pro hru, tréninkovou i zápasovou morálku a nespoléhat na to, že mám místo v sestavě pod palcem! Na to určitě hrát nebudu a letos mi již půjde o výsledky na prvním místě. Proto by borci ročník 2002 měli být opravdovými lídry, kteří budou tým táhnout a k nim se jistě přidají ti naši z let minulých.

 

  

Svátek má

Dnes 27.05.2020 : Vilém
Zítra 28.05.2020 : Maxmilián

Narozeniny má

23.5.2020: Milan Holuška 17 let
1.6.2020: Alex Duna 17 let
28.6.2020: Jaroslav Ludvík 17 let

Anketa

Kde nás najdete

mapa

Reklama

Archiv

Vyhledat

Login