Dolni Počernice - SK Střešovice 1911 B
4:3 (2:3)
První gól v soutěži nám přinesl i první bodový zisk
Napsal: kašpi dne Sobota, 29 Září 2018 18:18

V domácím zápase jsme přivítali tým ze Střešovic a chceš-li se dozvědět jak se nám v něm dařilo, tak vstup na celý článek.

Víkendy jdou rychle za sebou a my se připravujeme na další mistrovské utkání. Protože nás trápí obrovská marodka, tak jsme rádi za každého hráče, který se nám vrátí do sestavy. Pro tento zápas tak poprvé můžeme na stoperu počítat s Mikim, do zálohy s Márou a nečekaně s Domem do útoku.

O soupeři nevíme vůbec nic, protože jsme se s ním ročníkově ještě nikdy neutkali. Slovo nevíme je zavádějící, protože nám je jasné, že se bude jednat o velmi kvalitní hráče, kteří postupně prochází žákovskou divizí a ti nejlepší mají možnost hrát českou ligu dorostu. Na to se v průběhu týdne připravujeme, hlavně na rychlost a důraz soutěže, kde máme obrovské rezervy a ty úplně největší vidím v kvalitě našeho zakončení!

Samotný zápas začne velmi bojovně a svižném tempu. Po první navštívence od hostí se vrhneme do útoku a hlavně Dom začne ve velkém stylu. Hned v šesté minutě hází z pravé strany Citrón aut, Diego přistrčí míč do vápna, kde se do něho opře Dom, ale jeho střelu brankář vyrazí na roh. Ten Citrónem zahrajeme skvěle do správného prostoru mezi penaltu a velké vápno, ale Diego je tak překvapený, že je míč před ním, že se nezmůže na razantnější zakončení. 18´Dom vybojuje míč na dvou soupeřích a pohotový lob nasměruje těsně vedle. Se Střešovicemi držíme krok a hlavně dobře odbráníme jejich standardní situace, zejména rohy. Proto můžeme jít do šaten dokonce s náskokem, protože do poslední minuty prvního poločasu si Dom nachystá parádní únik po levém křídle, do vápna vtrhne jak utržený vagón a jedovatou střelou na přední tyč pořádně protáhne brankáře Střešovic. Ten jí stihne skokem vyrazit, ale z druhé vlny si najde na penaltě míč Diego. Bohužel z dorážky netrefuje pod břevno, ale skvělého brankáře hostí a my se tak vytouženého gólu nedočkáme...

Do druhého poločasu nastupujeme se Špáčou na levé straně obrany a s odhodláním, že nic neuhneme z našeho nasazení. V tom vyniká hlavně Láďa Gajdošík, který na hrotu neustále atakuje rozehrávku hostujících obránců a to co hraje ve středu obrany Slaboch je jedna velká paráda. Přesto je znát, že hosté přidali na rychlosti kombinace ve které mají větší kvalitu a jen díky Lukášovi Předotovi v naší bráně přežíváme 100% šanci Střešovic z padesáté minuty! Míč se dostane do našeho vápna, kde je zcela osamocený střelec hostí, ale Lukáš jeho střelu skokem chytá. A tak přichází 51. minuta. Nejprve Lukáš chytá střelu z vápna, aby míč vrátil do hry dalekým výkopem na Doma. Ten proběhne mezi váhajícími stopery hostí, u míče je dříve než daleko vybíhající brankář a hlavou ho přehodí. Míč do sítě tlačíme očima všichni a k naší nepopsatelné radosti tam i skončí 1:0. Přepište dějiny, Dolní Počernice po dlouhých letech dávají gól v pražském přeboru a dokonce vedou! Kluci jsou v transu, Citrón začíná vládnout v záloze, ale je tu i soupeř, který jde za vyrovnáním. Bohužel se ho dočká po situaci, kterou máme naprosto pod kontrolou! Dlouhý nákop v 57. minutě za naší obranu přeletí vysoko postaveného Špáču, ale vše za ním jistí Miki. Míč má na kopačkách a stačí ho třeba nekonstruktivně posunout do autu, aby jsme zatáhli náš obranný val. Bohužel Miki zcela nečekaně míč mine a ten si sebere hostující hráč. Z pravé strany jde úplně sám na Lukáše a střílí na zadní tyč. Lukáš si na míč sáhne, ale projít do sítě mu již nestihne 1:1. A za chvilku může být ještě hůře. Hosté z podobné situace opět pronikají do našeho vápna a jak jsme rádi, že tentokrát střela naší bránu mine. V této fázi utkání Střešovičtí hrají fotbal my neúnavně bojujeme. Říkáme si, že přežít závěrečnou čtvrt hodinu, tak třeba vyválčíme zlatý bod, ale naši borci nás příjemně překvapí a saháme dokonce po všech třech. Kluky hlasivkami ženou na zteč všichni rodiče, hlavně paní Gajdošíková a my ukážeme, že se v Počernicích nehraje žádná "ospalá díra". Do hry se vrací Dom za kterého opět do pole při velké absenci naskočil Michal Foldyna jakožto brankář a vytvoříme si tři slibné situace z čehož je jedna minimálně tutová. 70´centr za obranu hostí si najde Dom rychlostně se dostane za posledního obránce Střešovic a pohotově se snaží propálit vyběhnutého brankáře. Ten jeho střelu vyrazí na roh. 75´Ještě větší šanci má z druhé strany Diego, který se dostane k míči, má poměrně dostatek času a před sebou odkrytou bránu, protože brankář Střešovic je vysoko ze své svatyně. Dominikův lob končí vedle. V poslední minutě si vybojujeme roh z levé strany, který obrana hostí odvrátí zpět k rohovému praporku. Tam rychle zakombinují Citrón s Diegem a ten pod sebe uvolní Tomáše Lorenze. Ten to má na svou pravou nohu, ale nepropustný val hostí jeho střelu do sítě nepustí.

Myslím si, že remíza je naprosto spravedlivá, protože to co hosté uhráli fotbalovostí jsme my odpracovali a ubojovali. Jsem rád za první bod, nemusel být žádný, ale při troše štěstí mohly být všechny. Bylo znát, že nám v obraně, která je se středem zálohy sestavena ze samých starších žáků pomohl Miki a hlavně opět parádně zachytal Lukáš. Tentokrát jsme měli i s příchodem Máry a hlavně Doma, kterého výborně doplnil Gajda i slušnou protihru směrem do útoku. Skvěle prodal své zkušenosti s dorosteneckým fotbalem Citrón a nad všemi čněl nejen svými výskoky Michal Slabý. Věřím, že postupně až ještě více přivykneme tempu a důrazu této soutěže přidáme i fotbalovost a přesnost, kterou předváděl náš soupeř. Tímto směrem je práce ještě spousta.

Sestava: Lukáš Předota (b), Michael Procházka, Mikuláš Minčič, Michal Slabý, Franta Fiala, Ondra Urban, Marek Štěpán (c), Dominik Kuzma, Tomáš Lorenz, Dominik Deyl, Láďa Gajdošík, Adam Špaček, Michal Foldyna, Jan Zámyslický, Pavel Strouhal

Dolní Počernice - SK Střešovice 1911 B 1:1

50. min: Michael Foldyna (rank) za Tomáš Lorenz