Sokol Dolní počernice, oddíl kopané

znak V Ráji 611
Dolní Počernice
190 12 Praha 9
telefon: 723 558 576
e-mail: dpkopana@volny.cz

let

Nadcházející zápas


Žádný plánovaný zápas

Poslední zápas

16. 11. 2019: 13:30
FC Přední Kopanina - Dolni Počernice
1:3 (1:0)
Sestřeleni z rohových kopů
Napsal: kašpi dne Neděle, 04 Listopad 2018 14:53   

Domácí mistrovské utkání proti Unionu Vršovice předehráváme v týdnu místo tréninku. Dokážeme se zvednout z debaklu v Braníku? To Ti odhalí celý článek.

Jen čtyři dny máme na to, aby jsme se dali dohromady po nezdaru na hřišti ABC Braník. Jeliož jsem dostával velké množství omluvenek směrem k víkendu, který byl spojen s podzimními prrázdninami, tak jsem oslovil soupeře z Vršovic jestli by nebylo možné utkání přeložit a sehrát ho již v týdnu pod naším novým umělým osvětlením. Hosté nám vyšli maximálně vstříc a touto cestou jim ještě jednou moc děkuji.

Bohužel stále bojujeme s ukrutnou marodkou, když se nám dá jeden borec dokupy, tak další dva ulehnou. Velmi citelná je čerstvá ztráta našeho kapitána Máry, který si přivodil svalové zranění a Tomáše Lorenze trápí horečky.

Do zápasu vstupujeme naprosto katastrofálně! Minimálně pět minut si v předzápasovém výkladu probíráme jak bránit standardní situace soupeře kam patří i rohové kopy. Kdo jaký má prostor a kdo kde má stát, všechno marné. Ve druhé minutě končí míč za brankovou čárou a pan rozhodčí nařizuje odkop od naší brány. Miki se sportovně přiznává, že on byl tím posledním kdo se dotknul balónu než opustil hrací plochu a verdikt se tedy mění. Vršovice kopou roh. Centr letí před přední tyč, kde u něho má být právě Miki, ale v souboji je pozdě. Hostující hlavičkující hráč centr prodlouží tak, že míč letí pod břevno Lukášovi brány. Ten ho jen s největší námahou vyrazí na břevno, ale v malém vápně stojící úplně volný hráč!!! ho trkne zpět do sítě 0:1. 6´Diego ze středu rozehraje na volného Koryho, který z pravé strany napřáhne k povedené střele. Bohužel ta trefuje pouze boční síť. 14´po faulu kope Ondra Urban nádherný centr do vápna Vršovic. Míč letí na zadní tyč, kde ho Kory pouze lízne vedle. Škoda, že si nekřikl za ním stojící Špáča, který by trefoval odkrytou bránu! 19´dostáváme míč z vlastního vápna a ten letí na Koryho. Místo aby přišlo ustoupení a fotbalové zpracování na prsa, tak Kory posílá hlavou míč za sebe do autu. Ten hosté rychle rozehrajou za němého přihlížení našich hráčů, Miki je v souboji pozdě a pronikajícího hráče brání úplně ze špatné strany. Soupeř si tak pohodlně navede míč na vápno odkud levačkou pošle velmi umístěnou střelu do protipohybu Lukášova výběhu 0:2. 26´po dalším faulu kope Citrón opět trestný kop z 30 metrů. Ondra se parádně opře do míče, který jen těsně prosviští nad vršovickou bránou. 34´Složitě zastavujeme útočnou akci hostí po jejich levém křídle. Ondra Urban vybojuje míč, potáhne ho a nákopem hledá na půlce Láďu Gajdošíka. Láďa míč nepokryje a zmocní se ho hráč Vršovic. Kolem Koryho, který zůstane úplně stát projde velmi snadno a přistrčí balón svému spoluhráči, kterému vydláždíme dálnici do vápna. Střela z úhlu Lukáše zaskočí a my prohráváme 0:3.

Když nepočítám situace, kdy brankář Vršovic využíval silného větru a výkopy přes celé hřiště zlobil Lukáše v naší bráně, tak si soupeř vypracoval tak čtyři akce a prohráváš 0:3. V poli bojovný, vyrovnaný zápas, nejseš pod žádným drtivým tlakem, ale naše nemohocnost pořádně trefit bránu je již alarmující.

Do druhého poločasu jde chytat Michael Foldyna a hned dlouhým výkopem pozdraví kolegu na druhé straně hřiště. Ten po odskoku míč pod břevnem chytá. 48´kopeme roh, brankář s námahou vyrazí centr přímo k nohám Ládi Gajdošíka, který ve velké šanci z rohu malého vápna trefuje pouze boční síť. 52´hosté nám ukážou jak zakončit rový kop. Centr si na přední tyči najde náš Ondra Urbana a razantní hlavičkou se snaží dostat míč do bezpečí. Hráč Vršovic nic nevypustí a před Ondrou vyskočí co kdyby a ono jo! Míč ho trefuje do zad a odráží se za zkoprnělého Michala Foldynu počtvrté do naší sítě. 56´na druhé straně propadne míč ve vápně k úplně volnému Citrónovi, který v tutové šanci trefuje brankáře Vršovic. 58´Diego vybojuje míč a přihrávkou ve vápně najde Koryho, kterému obrana stačí střelu zblokovat na roh. Centr si najde krásným náběhem Kory a z jasné pozice hlavičkuje, co myslíš? No jasně, vedle...Hosté ihned odpovídají průnikem středem, ale Michal Foldyna střelu z vápna chytá. Proto celý zápas gólově uzavře 76. minuta, kdy Vršovice kopou roh, míč se dostane na penaltu, kde proti střelci nikdo nevystoupí a ten pohodlně placírkou trefuje pravou šibenici ze svého pohledu 0:5.

Prober si celý zápis, spočítej si kolikrát soupeř atakoval naší bránu a koukni se na výsledek. To je produktivita! Celkem sedm akcí, které jsem si poznačil a odcházíš s potupným bůrem. Jinak v poli jsme byli rovnoceným soupeřem, bojovali, někdy i předvedli fotbalovou akci, ale ten důraz v obou šestnáctkách je nepopsatelný. Tam nás hosté vyškolili nejvíce. 

Svátek má

Dnes 03.07.2020 : Prokop
Zítra 04.07.2020 : Cyril a Metoděj

Narozeniny má

2.7.2020: Michal Kalník 17 let
9.7.2020: Jan Liška 16 let
24.7.2020: Jan Šamša 17 let
11.8.2020: Tomáš Keyř 16 let

Anketa

Kde nás najdete

mapa

Reklama

Archiv

Vyhledat

Login