Dolni Počernice - SK Libus 838, o.s.
1:4 (0:2)
Proti Čakovicím jsme si slušně zastříleli
Napsal: kašpi dne Neděle, 20 Leden 2019 16:51

V sobotu jsme odehráli na Střížkově přípravný zápas proti Čakovicím. Čekalo na nás skvěle připravené hřiště s umělým povrchem a mrazivý den zalitý sluncem. Věděli jsme, že soupeř je tvožen převážně z ročníku 2004, ale i my máme ve svých řadách spoustu takových borců, kteří se staršími kluky hrají již soutěž mladšího dorostu. Jelikož jsme měli dost omluvenek, tak nás doplnili ze starších žáků Dan Foldyna, Oskar ročník 2005 a Vojrta Látal, který dokonce patří ještě do mladších žáků.

Všichni dostali myslím velkou porci minut na to, aby si pořádně zahráli. Ve druhém poločase musel odstoupit Myslitel, který si před utkáním s výkopem ve 13:30 dal chytře tři řízky s hranolkami!!! a nečekaně mu po zátěži bylo špatně od žaludku a Prochy, který se vrátil po vleklé nenoci a ještě plné tempo neudýchal až do konce. Přesto jsme i tak měli stále jednoho hráče na střídání.

Podařil se nám skvělý nástup, kdy jsme během pěti minut vstřelili tři branky a pak postupně přidávali další. Kluci hráli s chutí, snažíme se je nutit do vysoko postaveného pressu a neustávajícího pohybu. Vyzkoušeli jsme si hru na tři obránce, kde Michal Foldyna, Prochy a Franta Filala hráli vyloženě hráč na hráče a my tak mohli mít před čtyřčlennou zálohou tři útočníky, kde Diaego v roli klasické desítky hrál na obrovském prostoru. V kabině jsem cítil, že kluci z tohoto rozestavení mají ostych, ale zvládli ho velmi slušně a my měli dostatek hráčů pro útočnou fázi, kde máme velké rezervy a do jarních odvet spoustu práce. Díky chuti až do posledních vteřin střílet branky se konečné skóre zastavilo na výsledku 13:0 (6:0) pro Počernice, kdy Mára s Filipem Rakúsem zaznamenali hatrick. Soupeř hrál hezký, kombinační fotbal a měl zažité dobré fotbalové návyky. Nevím jestli to byl až přehnaný respekt, ale našeho brankáře prověřoval pouze střelami z dálky, nebo po standardních situacích. Do vápna se příliš neodvážil.

Branky: Mára 3x, Filip Rakús 3x, Stilli 2x, Diego 2x, Citrón 2x, Tomáš Lorenz 1x

Sestava: Lukáš Předota (b), Michael Procházka, Michael Foldyna, Franta Fiala, Jan Zámyslický, Ondra Urban, Marek Štěpán (c), Vojta Stiller, Filip Rakús, Dominik Kuzma, Tomáš Lorenz, Oskar, Dan Foldyna, Vojta Látal

Dnes 21.05.2019 : Monika