Dolni Počernice - SK Ďáblice z.s.
2:2 (1:1)
Dukla nás nekompromisně sestřelila
Napsal: kašpi dne Středa, 03 Duben 2019 17:25

V domácím utkání jsme přivítali Duklu Jižní Město. Dokázali jme lídrovi naší soutěže vzdorovat? To se dozvíš z celého článku.

Po nadějném druhém poločase na Pragovce jsme se těšili na první domácí utkání v tomto roce na domácím hřišti. Bohužel ve finále jsme se těšili pouze my trenéři a hrstka hráčů, protože jinak si nejde vysvětlit naprosto katastrofální přístup k utkání většiny týmu, který nám dával důrazně najevo, jak je otrávený, že musel do našeho areálu dorazit a předstírat jakýkoliv pohyb!

Věděli jsme, že přijede technicky skvěle připravený soupeř, který má na svůj věk už velmi slušnou organizaci hry a zažité výborné fotbalové návyky. Bohužel nám se totálně během týdne rozpadla sestava, což je další téma k zamyšlení, ale ve výsledku ti nejmladší z nás se bili za počernické barvy s největší vervou a chtěli něco tvořit i za cenu svého zdraví.

Přesně minututřicetčtyři trvalo hostům, než se dostali do vedení 0:1. Na centr z rohu si vyběhne Lukáš Předota na přední tyč, ale nešťastně si míč srazí do vlastní sítě. V desáté minutě Lukáš svou minelu napraví, když vyrazí střelu z trestného kopu, následnou gólovou dorážku skokem zlikviduje. V devatenácté minutě již nestačí na přesnou střelu po kombinaci hostujícího útoku a my prohráváme 0:2. 25´hosté pronikají po pravém křídle, přihrávka na druhou stranu, kde Fanda nedostoupí svého hráče 0:3. 32´Dukla zahraje roh na přední tyč, Lukáš Předota stihne míč vyrazit, ale na pohotový volej je krátký 0:4 a je po zápase!

O přestávce se snažíme našemu týmu vysvětlit, že bez nasazení se hrát nedá ve víře, že se zlepšíme. Opak je pravdou a naše hra ve druhém poločase nenesla měřítko ani hospodských žvanilů, kteří se zvednou od svých pulitrů a v praxi jsi dou vyzkoušet své teoretické dovednosti na plácek za domem. 42´nákop za naší obranu, brejk 0:5. Kde byli naši stopeři? 47´další brejk do naší šestnáctky, faul Michala Foldyny, penalta, 0:6. 52´první a jediná naše střela na bránu Dukly, kdy Mára z trestného kopu trefuje přesně střed brány. 54´hráč Dukly jde sám na Lukáše, ten jeho střelu vyrazí, ale nikdo mu nepomůže, proto je dorážka přesná 0:7. 57´roh od kantýny, za němého úžasu našich čtyř hráčů hlavičkuje volný střelec 0:8. 65´Dukla útočí po levém křídle. Naše obrana správně vystoupí, aby soupeře vystavila do ofsajdové pozice, to nepochopí Myslitel, který jde tři metry za náš obranný blok, proto přichází snadná dorážka volného hráče 0:9. 67´Stili kroutí roh přímo do brány, gólman hostí pokus vyrazí. Skvěle kopnuté Vojto! 69´máme míč pod kontrolou, Foldyna zcela vypustí souboj, brejk, střela křížem do šibenice 0:10. 76´Diego vůbec nezakřižuje svého hráče o skluzu si na lavičce můžeme nechat zdát, střela podél Lukáše 0:11.

Musím říci, že jsme jediný dobrý pocit z utkání mohli mít z toho, že spousta kluků šlo ze hřiště s úsměvem a dobrou náladou. Tak by to mělo být, protože provozujeme hru, která by měla být hlavně zábavou. Bohužel my trenéři se poslední dobou vůbec nebavíme a tyto řádky píšu s velkou dávkou ironie. Prohráli jsme na celé čáře a hlavně přístup k zápasům zkušenějšího jádra týmu je alarmující! Hosté nám dali tvrdou lekci fotbalovosti, které nesmírně fandím, tento ročník bedlivě sleduji a myslím si, že hraje nejkrásnější fotbal v naší soutěži. Navíc byl tentokrát doprovázen početným kotlem, který nás sportovním povzbuzováním zastínil i v hledišti. Pánové, chtělo by to vzít rozum do hrsti, popřemýšlet co chceme fotbalu dávat, jinak se navzájem zbytečně zdržujeme!

Dolní Počernice - FK Dukla Jižní Město z.s. 0:11