ABC Braník fotbal, z.s. - Dolni Počernice
8:0 (4:0)
Kontrolované vítězství
Napsal: kašpi dne Pátek, 05 Říjen 2018 22:20

Během týdne hrajeme doma další mistrovské utkání a chceš-li se dozvědět jak zápas proti Loko Vltavín probíhal, tak vstup na celý článek.

Do dalšího utkání se připravujeme na tým z Holešovic, který zatím nezískal ani bod a inkasuje celkem hodně branek. Jako v každém utkání chceme zvítězit, ale k tomuto cíli chceme dojít z organizované obrany, kterou pro tento zápas poprvé z brány diriguje Kouťák. Nechceme soupeře pouštět do žádného nebezpečného přečíslení a sami se startujeme k aktivní hře směrem dopředu.

Náš problém se jmenuje koncovka a důraz v zakončení! Věnujeme se této činnosti na tréninku, ale bohužel ani tam to zatím žádná hidparáda není. Proto nám přichází vhod raketový nástup do zápasu. Hned ve druhé minutě proniká po levé straně Špáča a jeho výpad je zastaven až odkopem na roh. Ten zahraje Citrón a centrem najde Tomáše Lorenze, který chce střílet, ale míč si ve vápně dlouho připravuje proto ho přistrčí v nouzi před blížicím se obráncem Vltavínu pod sebe Diegovi. Dominik na nic nečeká a říznou ránou k tyči otevírá skóre 1:0. Parádní úvod nás totálně uspal, kluci se na sluníčku vyhřívali jako vystresovaná mamba v pražských Hlubočepích, ale hlavně se nechtěli rychleji hýbat. Když k tomu připočteme obrovské množství nepřesností v naší kombinaci tak jsme na čtvrt hodinu úplně vypadli z role. Hosté hrají zatažení ve velkém počtu před svého brankáře a zahrozí střelou z dálky, kterou Kouťák vyrazí na roh. Ten naštěstí zabráníme. My se připomeneme v 17. minutě, kdy Prochy rozdá míč doprava na Ondru Urbana, který lahůdkovým centrem osloví ke skórování Tomáše Lorenze. Ten je úplně sám před bránou, ale zbrkle pálí levou nohou vysoko nad. 27´Loko dostane výhodu trestného kopu z 30 metrů, ale Kouťák střelu přes zeď jistě chytá. Konečně se vyburcujeme k větší aktivitě a v 31. minutě vytvoříme několik závarů před hostující bránou. Bohužel ani jednu slibnou situaci v gól nepřetavíme. V poslední minutě prvního poločasu po faulu na Diega kope Citrón trestný kop. Jeho povedená střela končí jen těsně vedle pravé tyče.

V kabině si naordinujeme okamžitý budíček a do stoperské dvojice se k Mikimu zařazuje Pavel Strouhal s úkolem eliminovat hostujícího hráče číslo 10, který nám svou urostlou postavou dělal velké problémy a byl u každé útočné akce hostí. Tento tah se povedl, Pavel svého soka úplně vymazal a ještě stačil konstruktivně rozehrávat naše útočné akce. I díky tomu je z naší strany druhý poločas úplně jiná káva a nechci aby to v komentáři vyznělo samolibě když nebudu psát o akcích hostí, protože oni je prostě neměli a spíše se bránili našim výpadům. 51´Láďa Gajdošík si sebere míč, který vybojujeme a vypustí z vápna pumelici k tyči. Brankář Vltavínu jí na dvakrát zneškodní. 57´Myslitel se Špáčou zakombinují ve vápně a na konci akce Filip Rakús sklepne míč Gajdovi. Láďa je úplně sám před brankářem, ale střela mu nesedne. 58´kopeme roh a já na lavičce pronesu úvahu, jak by se nám v této fázi hodil druhý gól! Než udělám tečku za větou tak je tam. Cítrón najde přesně Diega, který hlavou trkne míč do sítě 2:0. Asi neobjevím ve svém článku Ameriku, když napíšu, že nás branka naprosto uklidnila a začneme předvádět fotbal. Daří se kombinace, náběhy, kličky a kaňkou je pouze žlutá karta pro Tomáše Lorenze, který taktickým faulem v 65. minutě přeruší brejk hostí. 70´Citrón dalším fantastickým centrem z trastného kopu najde Láďu Gajdošíka, který je opět sám před brankářem, ale hlavou míří nad. 73´-74´Diego s Filipem Rakúsem pálí z vápna krásné střely, ale brankář Vltavínu je chytá. To co jsme si řekli se splnilo. V obraně jsme hráli obezřetně na nulu a konečně jsme udeřili i gólově. Tím se zrodilo naše první vítězství v soutěži!

Ano mnoho našich fandů asi po výsledcích soupeře čekalo větší gólový příděl, ale já jsem spokojen za tři body s předvedenou hrou v poslední dvacetiminutovce zápasu a čistým kontem na naší straně. Nikdo nedá nikomu nic zadarmo, soupeř byl houževnatý a viděl jsem tam pár mladých borců, kteří vypadali fotbalově velmi zajímavě.

Sestava: Matěj Koutenský (b), Michael Procházka, Mikuláš Minčič, Michal Slabý, Franta Fiala, Ondra Urban, Marek Štěpán (c), Dominik Kuzma, Adam Špaček, Tomáš Lorenz, Láďa Gajdošík, Jan Zámyslický, Pavel Strouhal, Filip Rakús

Dolní Počernice - FK Loko Vltavín, z.s. 2:0

2. min: Dominik Kuzma
58. min: Dominik Kuzma

40. min: Pavel Strouhal (rank) za František Fiala
35. min: Jan Zámyslický (rank) za Adam Špaček
45. min: Filip Rakús (rank) za Tomáš Lorenz
65. min: Tomáš Lorenz Karta