Dolni Počernice - SK Ďáblice z.s.
2:2 (1:1)
Fotbal nemá logiku!
Napsal: kašpi dne Neděle, 19 Květen 2019 11:36

Dokázali jsme se přes týden oklepat z drtivé porážky od Braníka? Nepřišel další výsledkový propadák na hřišti třetího týmu naší tabulky, který navíc v celé soutěži utrpěl pouze jedinou porážku v domácím prostředí? Na to vše Ti odpoví celý článek.

Na hřiště Unionu Vršovice jedeme s respektem k soupeři, ale rozhodně s odhodláním neprodat svoji kůži lacino. Do sestavy se nám vrací pár hráčů, které jsme nemohli využít v minulém zápase. Utkání se hraje hned po poledni, kdy jsou naše těla zvyklá relaxovat po obědě, proto hráčům diktujeme svižnou rozcvičku, aby byli připraveni pracovat od prvních vteřin na sto procent. Naštěstí ustane dopolední déšt a při chladném počasí my trenéři věříme, že se hráči zahřejí neutuchajícím pohybem. Klademe jim na srdce, aby byli při hře odvážní, nebyli ze soupeře podělaní, hráli po zemi a rychle od nohy. Všechno marné!

Úvod utkání vůbec nezachytíme jsme pomalí, nakopáváme neřešitelné kopce a v soubojích nám chybí potřebný důraz. Výsledkem je, že nás domácí pomalu začínají přitlačovat před vlastní pokutové území a postupně si připravují dostatek střeleckých příležitostí k otevření skóre. 11´Vršovice kopou roh, centr se točí přímo do naší brány, kde naštěstí zasáhne Michal Foldyna a míč vyhlavičkuje. Vznikne velký závar, který jen se štěstím bez úhony přežijeme. 19´domácí rychle útočí po pravém křídle  a míč dostanou do našeho vápna. Zde se nám ho nepodaří ukopnout a osamocený střelec je sám před Lukášem předotou. Ten střelu z úhlu vyrazí. Další střely a situace při kterých se dá ohrozit naše svatyně řeší domácí netrpělivě a většinou zbrkle bránu přestřelují. Nám svitne naděje v poslední minutě prvního poločasu. Po faulu kopeme trestný kop Michalem Foldynou a do domácí šestnáctky vyšleme většinu našich hráčů na zakončení. Úkol zní jasně, poslat ostrý centr letící stále směr brána, aby ho mohl někdo dorazit do sítě. Osm hráčů čeká na to, že Michal kopne naprostý nesmysl vysoko nad vršovickou bránu! Domácí ihned rozehrají dlouhým výkopem do naší otevřené obrany a dva útočníci se řítí na našeho jednoho obránce. Po kličce naštěstí přichází střela nad naší bránu...

Jestli jsem psal o tom, že těsně před utkáním ustal déšť, tak o přestávce se prohnala naší kabinou pořádná bouřka a servítky jsem si opravdu nebral. Vůbec mě nezajímalo, že hrajeme nadějnou remízu 0:0, já prostě takto nechci hrát!

Do druhého poločasu změníme rozestavení, Myslitel se posune do útoku, Fanda jde na levého obránce a Pavel Strouhal na pravého. Tento tah se ohromně povede a se změněným přístupem k utkání postupně zvedáme hlavu směrem do útoku. 45´Lukáš chytá do rukou míč na naší penaltě, ale nevšimne si, že mu ho přihrával spoluhráč. Je proto nařízen nepřímý trestný kop, který naštěstí Diego ve zdi zablokuje. 55´Slaboch je při průniku faulován a Ondra Urban kope trestný kop. Jeho střelu pod břevno brankář Vršovic chytá. 60´Pavel Strouhal zastaví domácí útok a my obratem otočíme hru na druhou stranu. Myslitelův brejk je domácí obranou zblokován. 62´Tomáš Lorenz uteče po levé straně, dvěmi kličkami se zbaví soupeřů a přihrává pod sebe na velké vápno Diegovi. Jeho střela letí těsně vedle levé tyče z jeho pohledu. 76´domácí kopou roh, míč propadne na malé vápno odkud přichází dorážka, kterou Lukáš chytá. 79´na domácí vytvoříme pohybem dobý tlak a ti zahrávají malou velkou domů. Přihrávku vystihne Diego a rázem je sám před vysoko vystoupeným domácím brankářem. Dominik ho šajtlí mazácky obstřelí a o tyčku pošle míč do sítě 0:1! Domácí hráči po tomto momentu popadají na zem, zahazují dresy a podobně jako ti z Ajaxu v lize mistrů nechápou co se to výsledkově stalo. Nevíme proč, ale pan rozhodčí nastaví ještě minimálně pět minut. Kluci hrají v euforii, předhání se v obětavosti a když Michal Foldyna vyrazí další ošemetnou dorážku je konec. Radost je veliká. Kluci vše oslaví na hřišti s našimi fanoušky z řad rodičů a příbuzných, kterých na utkání dorazilo slušné množství a hlavně si opět můžou v kabině zakřičet vítězný pokřik.

Občas se stane v životě lidském, že vstaneš, víš, že máš ten den něco před sebou a toto Ti přinese nečekanou událost se kterou skoro vůbec nepočítáš. To byl náš příbeh v tomto zápase, protože paírově byl favorit jasně určený a po prvním poločase by si na nás nevsadil nikdo ani tu pověstnou zlámanou grešli. Naštěstí se hrají poločasy dva, do toho druhého nastoupilo v počernických dresech úplně jiné mužstvo a hra jménem kopaná opět prokázala slavné pospíchalovské rčení, že: "Fotbal občas nemá logiku"!

SK Union Vršovice, z.s. - Dolní Počernice 0:1

79. min: Dominik Kuzma

41. min: Jan Liška (rank) za Matyáš Musil
41. min: František Fiala (rank) za Michal Slabý
50. min: Pavel Strouhal (rank) za Jan Zámyslický