Dolni Počernice - SK Ďáblice z.s.
2:2 (1:1)
Zlepšený výkon nám přinesl důležité vítězství
Napsal: kašpi dne Středa, 17 Říjen 2018 17:17

Před dalším mistrovským zápasem se burcujeme k tomu, že by měli zabrat i starší kluci a podpořit náš střelecký účet. Nastalo probuzení "elitních" střelců? To se dozvíš z celého článku.

Ano je to tak, zatím náš tým střelecky táhnou spíše starší žáci proto burcuji před domácím zápasem proti Zličínu i ostatatní borce, aby se střelecky probudili. Šance máme, někdy i veliké, ale produktivita je z naší strany mizerná. Do utkání nemůže nastoupit zraněý Miki a čerstvě nemocný Tomáš Lorenz za to do útoku je porvé v této sezóně připraven Kory. Chceme hrát po zemi, protože soupeř je obrovský a hlavně po křídlech na co nejméně doteků, takový je plán i kvůli sílícímu větru.

Hru začneme naprosto katastrofálně, míče předržujeme, nebo o ně zakopáváme, vše zvedáme a o souvislejší kombinaci si můžeme nechat jen zdát. Hosté, kteří chtějí získat první body do tabulky jsou daleko nabuzenější, důraznější a více chtějí. Jejich snažení je odměněno gólem z kategorie kuriózních, kdy brankář vykopne z ruky, míč přeletí Diega hrajícího na stoperu a skočí do našeho vápna. Tam nabere větrem neskutečnou rychlost, přeskočí vyběhnutého Lukáše a zastaví ho až síť 0:1. Na silvestra pěkná podívaná pro nás šok a zmar v jedné podobě, protože se nás tyto branky poslední dobou nějak drží. Kluci se však neproberou a hrajeme hroznou holomajznu. Utkání je spíše soubojové se spoustou nakopávaných míčů čemuž vévodí hostující stoper, který našemu útoku nedovolí vůbec nic a obejít ho nedokážeme. Když si v závěru poločasu díky Korymu vypracujeme 100% šanci, tak Láďa Gajdošík selže střelou ze 7. metrů vedle.

Do druhého poločasu změníme rozestavení, do hry jde Filip Rakús, který svou dravostí všechny postupně nakopne a začneme se stále více usazovat na polovině hostí. Odměnou je situace, kdy Kouťák šajtlí vyšle do brejku Koryho a ten přesnou střelou k tyči vyrovná na 1:1. V zápase se stále zlepšujeme, ale i tak musíme zabránit dvě šance hostí, kdy jednou střelec na malém vápně netrefí míč a podruhé z úhlu pálí vedle. To na druhé straně podnikne dravý výpad před soupeřovu bránu Filip Rakús a jeho střelu na přední tyč brankář Zličína vyrazí. Začínáme mít stále více rohů, které lépe a lépe kope Citrón. Po jednom z nich se míč odrazí k Filipovi Rakúsovi, který pohotově pálí z hranice šestnáctky, ale gólovou střelu vykopne před brankovou čárou obránce hostí. Nadějnou šanci má Kory, ale před ním ve vápně chytne oběma rukama míč zličínský hráč leč pan rozhodčí nejprve píská faul na jeho osobu. Proto si finále připraví opět Filip Rakús. Po jednom ze závarů v hostující šestnáctce si odstaví párádně tělem soupeře a milimetrově do strany uvolní Gajdu. Láďa si na celou situaci přesně počká aby nebyl v ofsajdové pozici a konečně mu sedne i křížná střela na kterou zličínský brankář nemá sebemenší nárok 2:1. To je do konce zápasu něco přes deset minut a nám se podařil skvělý obrat. Kluci mají navrch i fyzicky což je skvělé hlavně do obrany, kam zatáhneme Máru a před něj Koryho. Musíme totiž střídat Kouťáka, kterého chytne velká křeč do nohy a Fandu, který obdrží v prvním poločase ránu do bolavého kolene a pak neskutečnou pumelici do obličeje. Na hrotu tak na poslední minutky operuje Špáča, který nastoupil s velkým sebezapřením, ale i tak se mu podaří dvakrát zachytit zárodek akce hostí před jejich vápnem a nedovolí jim dostat míč na naší polovinu. Tím pádem i s nastavením dospěje zápas do vítězného konce a tři důležité body do tabulky nakonec zůstávají v Počernicích.

Samotný zápas hlavně v první půli příliš pohledný nebyl, ale cením si jak tým chtěl jít za obratem, nic nevzdal a velkou měrou se o tuto změnu postaral svým příchodem Filip Rakús. No a díky tomu se nám nakonec probrali i zkušení střelci!

Sestava: Lukáš Předota (b), Michael Foldyna (b), Pavel Strouhal, Dominik Kuzma, Michal Slabý, Franta Fiala, Jan Zámyslický, Matěj Koutenský, Marek Štěpán (c), Ondra Urban, Láďa Gajdošík, Matěj Koryta, Michael Procházka, Adam Špaček, Filip Rakús

Dolní Počernice - Fotbalový klub FC Zličín 2:1

56. min: Matyáš Koryta
69. min: Ladislav Gajdošík

35. min: Michael Procházka (rank) za František Fiala
40. min: Filip Rakús (rank) za Jan Zámyslický
75. min: Adam Špaček (rank) za Matěj Koutenský