Dolni Počernice - SK Ďáblice z.s.
2:2 (1:1)
Zápas dvou poločasů
Napsal: kašpi dne Čtvrtek, 28 Březen 2019 15:27

První mistrovské utkání jarních odvet hrajeme na hřišti Pragy ve Vysočanech od brzkých 8:30. Stihli jsme se všichni probudit a od první minuty hrát v plném tempu? To se dozvíš z celého článku.

Již po šesté hodině raní jsme museli vstávat, aby jsme se v čas dostali na hřiště našeho soupeře a tam odehráli mistrovské utkání. Trvám na srazu v 7:30, důkladné rozcvičce a přípravě na zápas samotný. To vše proběhlo, ale do hry vstupujeme naprosto katastrofálně! Můžeme borcům vysvětlovat, že útok domácích se skládá z rychlých brejkových typů, které je potřeba včas dostupovat, že je potřeba rychle i přesně pracovat s míčem a využít širokého hřiště ke křídelním akcím. Všechno špatně. Naše hra nemá hlavu ani patu, nemáme pohyb a míče se od nás odráží jako od zdi.

V 9. minutě zaútočíme na domácí branku, ale ve vápně o míč přicházíme. Brankář Pragy jednoduše kopne míč na naší půlku, kde je obrana nesmyslně v celém bloku vystoupená v před a ták může domácí útočník nikým neatakován běžet na naší svatyni. V koncovce je neomylný a překonává Lukáše Předotu 1:0. V 19. minutě vybojujeme aut na polovině domácích. Jsme na míči a v klidu z ruky můžeme zahájit hru do domácí šestnáctky. Místo toho přichází jednoduchá ztráta, domácí průnikovou přihrávkou filtrují naše zkoprnělé stopery a po dalším brejku jistě zvyšují na 2:0. 23. minuta, Praga utočí po svém levém křídla. Michal Foldyna naprosto naivně prohraje souboj, zůstane stát jak kužel a vůbec se do něj nevrátí. Útočící hráč přihrávkou na malé vápno nabídne svému kolegovi pohodlnou dorážku na 3:0. Do poločasu ještě Lukáš Předota vychytá dva brejky domácích a uchrání naše skóre od většího debaklu.

Ve mně se to úplně vaří a poločasová přestávka je z mé strany velmi hlučná. Přeskupíme řady, do brány jde Kouťák a na stopera se k Mikimu zatáhne Michal Foldyna.  Hlavně tým nabádáme k větší odvaze pracovat s míčem, nezbavovat se ho , hýbat se a přidat na důrazu v osobních soubojích.

Výsledek se dostaví okamžitě! Stili v útoku přinese potřebný klid na míči, Myslitel rychlost a pod Citrónem pomyslně hoří tráva, jak jezdí po zadku na levé straně. Přidají se ostatní a světe div se najednou začneme totálně zaskočený domácí tým přehrávat! Vytvoříme si obrovské šance, kdy Myslitel, Filip Rakús a hlavně Mára běží sami na bránu. Bohužel zde se v plné nahotě projevuje naše obrovská bolest nesoucí název: "přesná koncovka". Buď těsně mineme, nebo trefíme brankáře. Je to obrovská škoda, protože to jsou momenty, kdy se můžeš výsledkově začít dotahovta na soupeře a dostat ho ještě pod větší talak než ten herní. Navíc v situaci, kdy se ti daří a domácí pustíš za celý poločas do dvou vážnějších situací před svou bránou.

Za celý druhý poločas až na koncovku zaslouží náš tým obrovskou pochvalu a uznání. Hrajeme fotbal na jeden dotek. Přenášíme hru z jedné strany na druhou, Michal Foldyna s Kouťákem skvěle dirigují naší obranu, Mára s Diegem kličkami obchází své soupeře a Citrón po sklepávačkách od Prochyho posílá před domácí bránu jeden hezčí centr než druhý...sakra jen ta koncovka!

Jako trenéři se ptáme, proč takto nehrajeme od první minuty? Proč neplníme pokyny, které si před utkáním rozdáme? V době našeho největšího tlaku bylo na hřišti šest starších žáků, tak je vidět, že to může jít. Je to jen o těch našich hlavách a vůli chtít. Bez toho nemůžeme tak kvalitní soutěž jakou přebor je hrát. Tam se již jakákoliv chyba v technice, taktice a podobně většinou nekompromisně gólově trestá. Já si přesto myslím, že na to máme a druhý poločas na Pragovce toho buď příkladem. Tam hledej to dobré co si chceš přenést do dalších zápasů. V něm jste byli dobří a já si svou práci na lavičce náležitě užíval!

TJ Praga - Dolní Počernice 3:0

25. min: František Fiala (rank) za Michal Slabý
41. min: Jan Zámyslický (rank) za Michael Procházka
41. min: Vojtěch Stiller (rank) za Tomáš Lorenz
30. min: Ondřej Urban (rank) za Adam Špaček