FK Dukla Jižní Město z.s. - Dolni Počernice
5:1 (2:0)
Hosté z Braníka si u nás udělali rohové cvičení
Napsal: kašpi dne Středa, 08 Květen 2019 16:43

Jak jsme se vyrovnali s velkým množstvím omluvenek a silou našeho protivníka? To se dozvíš z celého článku.

Do Počernic zamířil lídr naší tabulky, mužstvo ABC Braník, které neohroženě usiluje o postup do ligy mladšího dorostu. My to můžeme brát jako fotbalový svátek, bohužel místo sportovní oslavy mám náš trenérský štáb pořádně zamotané hlavy jestli vůbec dáme dohromady jedenáct hráčů schopných toto utkání odehrát. Bohužel na posledním předzápasovém tréninku jsme od části kluků postaveni před krutou skutečnost, že odjíždí do zahraničí, školní či rodinné akce. Když se k tomu ještě přidají nemoci Diega a Stiliho, tak se zdá složení sestavy neřešitelným problémem. Nakonec vše dobře dopadne, sejdeme se ve dvanácti lidech v kabině a odvrátíme hrozící fiasko.

Hosté mají mužstvo složené víceméně z koncového ročníku 2002 a od úvodu utkání dávají naším mladým najevo kdo bude pánem na hřišti. Kluci z Braníka mají dobrý pohyb, daří se jim kombinace a hlavně skvěle zahrávají standardní situace, které nedokážeme vůbec přečíst a zabránit. Hosté při nich teží z velké výškové převahy sází nám jeden gól za druhým. 9´rychlá kombinace středem, narážečka do vápna, kde volný střelec obstřelí Lukáše 0:1. 13´roh, hráči Braníka se postaví do naší brány, centr, lehké líznutí hlavou 0:2. 23´přihrávka za naší obranu, kde se střelec uvolní kličkou, rána k tyči 0:3. 36´roh, centr, lehké líznutí hlavou na které ještě Lukáš zareaguje a míč vyrazí, ale nikdo mu nepomůže proto přichází dorážka 0:4.

V poločese nabíráme síly pro druhou část hry a místo zraněného Myslitele jde na hřiště Lišák.

43´roh, centr, líznutí hlavou 0:5. 53´roh, centr, líznutí hlavou 0:6. Akce jako přes kopírák, kdy hostující hráči vytvoří blok na naší brankové čáře u přední tyče a nádherně kopnuté centry jen trkají do sítě. 68´po brejku do našeho vápna střelec trefuje tyč, nám se nepodaří míč odkopnout proto je již dorážka přesná 0:7. 74´další brejk do našeho vápna z levé strany. Akci nezachytíme a po přihrávce na malé vápno přichází další branka 0:8. 76´Hosté se kombinací dostanou do našeho vápna, kde uvolní střelce na penaltě a zvyšují na konečných 0:9.

Naši kluci dělali co mohli, ale hlavně druhý poločas se s míčem častokrát nepotkali a spíše jen běhali mezi hostujícími hráči. Vážnější příležitosti jsme si za celý zápas vytvořili tři, kdy Ondra Urban v prním poločase vybojoval míč a nadvakrát střílel na hostující bránu. Ani jednou však netrefil zařízení. To v druhém poločase byl po napadání Lišáka Tomáš Lorenz blízko k úspěchu, ale když lobem z vápna překonal hostujícího brankáře, tak ho v malém vápně zastoupil jeho spoluhráč a míč ukopl do bezpečí.  Našemu týmu nelze nic vyčítat, protože jsme tentokrát neměli možnost střídání a kluci si vůbec neodpočinuli. Tradičně nás ještě z brány hodně podržel Lukáš Předora, který svými zákroky zlikvidoval hostům spoustu dalších šancí. Velkým přínosem byl výkon Lišáka, který nastoupil k utkání po více jak půl roce a vůbec se toho nebál.

Dolní Počernice - ABC Braník fotbal, z.s. 0:8

41. min: Jan Liška (rank) za Jan Zámyslický