FK Dukla Jižní Město z.s. - Dolni Počernice
5:1 (2:0)
První poločas rozhodl
Napsal: kašpi dne Neděle, 26 Květen 2019 13:19

V dalším mistrovském utkání hostíme tým Libuše a pevně věříme, že navážeme na to, kde jsme skončili ve Vršovicích. Povedlo se to? Na to Ti odpoví celý článek.

Výhra z utkání ve Vršovicích nám udělala jméno a proto soupeř povolal všechny kluky ročníku 2002, kteří vypomáhají staršímu dorostu, aby neponechal nic náhodě. Tajně jsme my trenéři spřádali plány, že si přeneseme vítěznou euforii do domácího utkání a budeme se od prvních vteřin rvát o další úspěšný výsledek. "Povídali, že mu hráli..."

Do utkání nemůže nastoupit nemocný Špáča, který hlavně ve druhém poločase vršovického utkání dělal svým pohybem domácím velké problémy a z toho jsme těžili v útočných akcích. Provedeme drobné změny v rozestavení, ne však tak zásadní, aby jsme se museli uchylovat k tak strašné holomajzně, kterou jsme předváděli a hlavně kterou vůbec nechceme praktikovat. S kluky pracujeme, aby si zahráli fotbal od obrany pracovali s míčem, kombinovali a hlavně se u hry hýbali. Od většiny absolutní nezájem, míče po sobě víceméně házíme než aby jsme si přesně přihráli a začínat přechod do útoku kopcem, který padá z dvaceti metrů, páni co s tím mají hráči ve předu dělat nota bene, když se musí rohovat s o hlavu vyššími obránci! Proto není divu, že soupeř úvod zápasu opanoval a zcela zaslouženě se dostal do vedení. 26´Hostům se nepovede rozehrávka ve středu hřiště. Míč letí k autové čáře, kde ho Lišák úplně vypustí a hráč Libuše ho naopak nenechá přejít přes postranní čáru. Ihned vysune kolgu před sebou na kterého nenaváže Fanda a problém je na světě. Útočník Libuše vnikne do vápna, přihraje na zadní tyč, kde stojí uplně volný střelec, kterého nestíhá Pavel Strouhal a asi i on je překvapen, že je před ním prázdná úplně celá brána 0:1. 28´Nám přinese naději na rychlé vyrovnání. Diego vysune přihrávkou do šířky Prochyho, který filtruje hostující obranu přihrávkou na kterou si seběhne Myslitel. Honza je důrazný, skvěle se natlačí před libušského stopera a jde sám na brankáře. Koncovku však nasměruje těsně vedle. 33´Nejsme důrazní ve svém vlastním pokutovém území, kde máme několikrát možnost míč ukopnout do bezpečí, ale místo toho o něj přicházíme. Hráči Libuše si dokážou přihrát do pravé strany odkud pošlou centr před naší šestnáctky. Tam dělá Ondra Urban všechno možné, aby na míč dosáhl, ale nešťastně ho srazí za bezmocného Lukáše do sítě 0:2.

Hned v úvodu druhého poločasu přežijeme střelu libušských do břevna a pomalu začínáme zvedat hlavu pro útočné akce. 48´Slaboch dostane pod tlak hostujícího brankáře, sebere mu míč a dorazí ho do sítě 1:2. Dokonce si vypracujeme dvě obrovské šance na vyrovnání. 72´Kopeme trestný kop a Citrón najde přesně na malém vápně hlavu Máry. Ten trkne míč k tyči, ale tam se skokem dostane hostující brankář a pěkným zákrokem napraví své předchozí zaváhání. 76´Dlouhý výkop Lukáše sleduje Citrón a dostane se úplně sám před brankáře Libuše. Jeho zakončení na zadní tyč postrádá větší razanci a brankář stihne zakročit. V samotném závěru, kdy se již nevracíme a hrajeme na riziko se třemi obránci obdržíme v rozmězí 78. a 79. minuty dvě branky z brejků, které stanoví konečné skóre na 1:4 pro hosty.

Druhý poločas jsme snesli se soupeřem drobné měřítko, ale v kontextu celého zápasu to bylo hrozné. Opět jsme si názorně dokázali, že náš obrovský problém je v hlavě a já bohužel již nevím jak jí některým hráčům nastartovat. Nekomunikují, neustále vyrušují a myslí si, že po nich chceme něco čemu vůbec nerozumíme a oni vědí všechno. Bohužel pokud nemá sportovec v pořádku hlavu, která může až ze 70% ovlivnit jeho výkon, tak je bezpředmětné se sním o něčem bavit. To pak může Lukáš v bráně skákat třeba až na tenisové kurty, Mára se prát o každý míč, Citrón obcházet jednoho soupeře za druhým a stejně to je k ničemu, protože se nikdo jiný nepřidá. Hlavně v prvním poločase mi bylo těchto borců líto, protože jdou příkladem, jsou i na tréninku poctivý sami k sobě a ostatní se ani nevezou, ty jsou myšlenkami úplně v jiné dimenzi a prostoru. Tam nás nejvíce tlačí bota a zde se musí hráči nad svým přístupem k soutěži nejvíce zamyslet. Pánové zápas se hraje na dva poločasy jen málokdy se Ti bude celou sezónu dařit to, že nějak přežiješ první a v tom druhém se prosadíš. Tak to nefunguje a je dobré makat v našem případě celých 80 minut, protože v závěru již nemusí být o co hrát!

Dolní Počernice - SK Libus 838, o.s. 1:4

48. min: Michal Slabý

20. min: Jan Liška (rank) za Tomáš Lorenz
41. min: Michal Slabý (rank) za Pavel Strouhal
50. min: Vojtěch Stiller (rank) za Michael Procházka