Sokol Dolní počernice, oddíl kopané

znak V Ráji 611
Dolní Počernice
190 12 Praha 9
telefon: 723 558 576
e-mail: dpkopana@volny.cz

let

Nadcházející zápas

17. 10. 2020: 17:30
FA Alexe Zbura s.r.o. - Dolni Počernice

Poslední zápas

11. 10. 2020: 16:00
Dolni Počernice - Fotbalový klub FC Zličín
0:1 (0:0)
S lídrem jsme fotbalově poločas drželi krok
Napsal: kašpi dne Úterý, 18 Září 2018 14:55   

K dalšímu mistrovskému utkání se vydáváme na hřiště lídra naší soutěže. Jak dopadl souboj s Duklou Jižní město se dozvíš z celého článku.

V sobotu odpoledne zalije celou Prahu slunce a teploty neustupují ze svých letních hodnot. Nás čeká velmi těžké utkání na umělém povrchu hřiště Mikulova, kde své domácí zápasy hraje Dukla Jižní město. Jestli jsem v zápise z minulého zápasu psal, že se mi rozpadla osa týmu, tak teď se díky dalším omluvenkám rozpadl celý tým! Od čtvrtka jsem žhavil linky s toužebným očekáváním, že se dá dohromady někdo z marodů, ale nestalo se tak. Když k tomu připočtu odjezdy některých hráčů na víkend, kteří mi suše oznámili ať s nimi nepočítám, tak na lavičce náhradníků máme Stilliho, Michala Foldynu, který je jakožto brankář připraven do útoku a obětavě dorazivšího Vokurku. Hlavně Tomášovi Keyřovi moc děkuji, že nenechal jako jiní tým ve štychu a i přes to, že po pauze dlohé více jak půl roku zaviněné zdravotními komplikacemi přišel na zápas i když zatím stihl jen dva tréninky. Tome respekt!

Přesto vládne bojovná nálada a nechceme dát kůži lacino i když domácí zatím vevodí naší tabulce. Z rozestavení 3,2,3,2, které se zatím učíme přejdeme do naší klasiky 4,4,2 s Tomášem Lorenzem a Filipem Rakúsem v útoku. Utkání začneme dobrým pohybem a hlavně přímočarostí k domácí bráně. Hned ve třetí minutě vystihne Filip Rakús domácí rozehrávku a rázem se řítí sám na brankáře Dukly. Jeho střela však končí těsně nad, škoda to by byl úvod. Proto může udeřit na druhé straně. V páté minutě letí dlouhý nákop za naší obranu a osamocený hráč domácích pro změnu postupuje sám na Lukáše v naší bráně. Lukáš ho na dvakrát vychytá a následný roh ubráníme. 8´Citrón skvěle vystihne domácí rozehrávku, přistrčí míč Filipovi Rakúsovi, který pálí z velmi dobré pozice. Brankář Dukly skokem míč chytá. Odpověď je okamžitá. Závar v naší šestnáctce ustojíme, míč máme na kopačkách, ale nedokážeme ho důrazněji dostat dále, Tomáš Lorenz nedostoupí střelce, který parádní ránou o břevno z 22 metrů otevírá gólový účet 1:0. V 11. minutě se bráníme dalšímu rohu, míč dostaneme pouze za vápno odkud přichází další povedená střela, kterou naštěstí zastaví břevno Lukášovi svatyně. 16´Tomáš Lorenz vybojuje míč na domácí obraně a dá přihrávku pod sebe na Citróna. Ondra Urban se opře do míče a ten letí jen těsně vedle brány Dukly. Minutu na to předvede parádní akci Špáča, který si na levé straně pohraje s dvěmi soupeři a nádherně přelobuje domácího brankáře. Míč se snese za břevno na horní síť, ale v bráně nekončí. Jsme aktivní, napadáme, útočíme, ale sami sebe porážíme fatálními chybami! V hloubi útočné půlky kousek od rohového praporku házíme Špáčou aut. Místo aby přišel cílený hod na nohy našeho hráče, tak balón letí do "mrtvého" prostoru, kde si ho sebere domící obrana. Přichází dlouhý, křížný pas, Pavel Strouhal běžecky nestíhá a vše končí druhým gólem v naší síti. Stašidelné! Před pár vteřinami držíme balón ve svých rukách 80 metrů od brány a dostaneme branku my! Ihned po rozehrávce skvěle bojující Špáča vnikne do domácí šestnáctky, dostane míč na Filipa Rakúse, který z další dobré pozice pálí těsně vedle. 32´opět se bráníme rohu domácích , opět dostaneme míč z vápna, ale nejsme u toho důrazní, proto přichází důrazný trest v podobě nechytatelné střely za tyčku a stav je 3:0 pro Duklu. I na tento gól můžeme odpovědět. Tomáš Lorenz se uvolní do střelecké pozice, ale míč letí opět těsně vedle. Filip Rakús v šestnáctce udělá vše dobře, ale z  penalty trefuje soupeřovu hlavu (kur.., kam to pořád zvedáme!) a v samotném závěru vytvoříme před brankou Dukly takový závar, že se se do koncovky dostaneme hned dvakrát. Bohužel obě střely si zblokujeme sami, hlavně ta kterou zastavil Michal Foldyna měla gólové parametry.

Sečteno, podtrženo herně skvělý poločas. Kluci si to s domácími rozdali se vší parádou až jsem byl nadšen jaké kombinace produkujeme, ale ta produktivita...

Aby nebylo starostí málo, tak před druhým poločasem ze hry po důrazném střetu s domácím hráčem odstupuje Filip Rakús a mě zbydou již pouze dva náhradníci. Dofám, že Filip alespoň vyhrál v té hře co smažil na mobilu celý druhý poločas na střídačce, kde si udělal pohodlí a jistě byl tělem i duší se svým týmem. Zatáhli jsme se do obranného bloku, na hrotu nechali Michala Foldynu a čelili jsme přívalu ze strany Dukly. Skvěle chytal Lukáš, měli jsme obrovské štěstí hlavně v situaci, kdy nás domácí krásně překombinovali, ale střelec snad z brankové čáry dokázal minout. Sami dvakrát domácím ukážeme záda, ale ani Michal Foldyna, ani Citrón své brejky v gól nepřetaví. Protože z podobných situací domácí nekompromisně trestají je konečné skóre zcela zaslouženě 5:0 v jejich prospěch.

Zápas nám v plné nahotě ukázal, jak jsme jalový a nedůrazní v koncovce! Hlavně v první půlce jsme si vytvořili spoustu až 100% šancí, ale efekt žádný. V této činnosti nás čeká ještě mnoho práce. Poučné by pro nás mělo být, jak se soupeř prezentoval, hrál důrazně, rychle od nohy a skvěle kombinoval. K ničemu mi jsou pozápasové komentáře Michala Foldyny, kterého při jednom ze soubojů odstavil od míče tělem o dvě hlavy menší soupeř: "Kdyby jsem se do něho opřel" , tak jdi a udělej to a sním všichni ostatní!

Rád bych věnoval pár slov k situaci, kterou jsme s mrazením v zádech zažili v průběhu zápasu. Na dlouhý centr do naší šestnáctky si vyběhl Lukáš Předota a z pozice brankáře ho chytil do rukou. Konec, tečka. Úplně nesmyslně byl surově dohrán domácím útočníkem, tu ránu mám pořád před očima. Když jsme od Lukáše gestem (Lukáš nemluví) obdrželi zprávu, že je o.k. velmi se mi ulevilo. Nepochopitelně hráč Dukly od benevolentního rozhodčího neobdržel červenou kartu a se žlutým napomenutím byl střídán. Na lavičce dostal důraznou domluvu jak ode mě, tak hlavně od svého trenéra, který ho okamžitě vyřadil po zbytek zápasu ze hry. Fantastické gesto pedagoga a odborníka v jedné osbě. Postižený hráč se projevil jako skutečný borec, přišel se po zápase omluvit a podáním ruky se vše uzavřelo.

Sestava: Lukáš Předota (b), Pavel Strouhal, Dominik Kuzma (c), Maryán, Franta Fiala, Michael Procházka, Ondra Urban, Michal Slabý, Adam Špaček, Tomáš Lorenz, Filip Rakús, Vojta Stiller, Tomáš Keyř, Michael Foldyna.FK Dukla Jižní Město z.s. - Dolní Počernice 5:0

Góly
Nejlepší hráč Počernic

Střídání
40. min: Vojtěch Stiller (rank) za Tomáš Lorenz
40. min: Michael Foldyna (rank) za Filip Rakús
Karty

L. Předota
rank
P. Strouhal
rank
M. Kryzhanivskyy
rank
D. Kuzma
rank
F. Fiala
rank
M. Procházka
rank
O. Urban
rank
M. Slabý
rank
A. Špaček
rank
F. Rakús
rank
T. Lorenz
rank
 

Svátek má

Dnes 18.05.2021 : Nataša
Zítra 19.05.2021 : Ivo

Narozeniny má

17.6.2021: Martin Kulhavý 16 let
26.6.2021: Tomáš Kvapil 15 let

Anketa

Kde nás najdete

mapa

Reklama

Archiv

Vyhledat

Login