Sokol Dolní počernice, oddíl kopané

znak V Ráji 611
Dolní Počernice
190 12 Praha 9
telefon: 723 558 576
e-mail: dpkopana@volny.cz

let

Nadcházející zápas

17. 10. 2020: 17:30
FA Alexe Zbura s.r.o. - Dolni Počernice

Poslední zápas

11. 10. 2020: 16:00
Dolni Počernice - Fotbalový klub FC Zličín
0:1 (0:0)
Hra skvělá, body žádné
Napsal: kašpi dne Sobota, 13 Říjen 2018 11:23   

Do Ďáblic odjíždíme s respektem, ale velkým odhodláním nedat domácím nic zadarmo a velkou chutí získat body. Jak vše nakonec dopadlo se dozvíš z celého článku.

Od čtvrtečního tréninku jsem měl veliké dilema kdo nastoupí v bráně. Opravdu jsem z toho až nespal. Jsem trenér, který ctí nepsané pravidlo, že pokud to není nutné, tak se vítězná sestava nemění a v té poslední jsme měli v bráně Kouťáka. Matěj je však velmi platný i v poli a proto jsem se rozhodl pro variantu posílit důraz našeho útoku a do brány šel Michal Foldyna. Po bitvě je každý generál, ale průběh utkání nám ukázal, že jsem volil špatně!

Kluky připravujeme na důrazného, rychlého soupeře, který plně těží z neskutečně širokého hřiště a je nekompromisní v zakončení. Apelujeme na pohyb, okamžitý přístup k soupeři a nebojácnost v osobních soubojích. Kombinačně by jsme určitě ztrácet neměli, tuto fázi pilujeme na každém tréninku v mnoha cvičeních.

Zápas začneme velmi aktivně a prvních patnáct minut jsme dosti nebezpeční. Hned ve čtvrté minutě Diego s Márou pěkně zakombinují ve středu hřiště a Dominik pálí z 25 metrů přesně pod břevno. Jeho střelu brankář chytá. Mezi 7. a 8. minutou kopeme Citrónem dva rohy, centry to jsou pěkné, ale domácí nám zakončit nedovolí. 12´Michal Foldyna dlouhým výkopem najde Kouťáka, ten sklepne míč pod sebe a Mára z první levačkou vyzve brankáře Ďáblic k dalšímu zákroku. Proto je pro nás všechny obrovský šok situace z patnácté minuty. Slaboch u autové čáry vybojuje míč, je faulován, pomezní rozhodčí to signalizuje, ale domácí trenér (nepochopitelně na zápas přeboru nedorazil rozhodčí!!!) situaci zcela otáčí a ukazuje proti naší bráně. Střela z 30 metrů letí do prostřed brány, snadná kořist pro brankáře. Ne však pro toho našeho. Michal úplně nepochopitelně v momentě kopu začne vystupovat vysoko směr penalta a míč podběhne 1:0. Dostaneme domácí do hry a ve 20. minutě se bráníme další standardní situaci po faulu Gajdy. Tentokrát Michal střelu chytá. Ve 24. minutě propadneme ve středu hřiště, rychlý brejk je zakončen střelou, kterou Michal reflexivně vykopne. 27´proniakjíci Tomáš Lorenz je zastaven pouze za cenu faulu. Citrón centrem najde na zadní tyči úplně volného Máru jehož hlavičku stihne domácí brankář na čáře skokem zneškodnit. Nedáš tutovku dostaneš gól! Na levé straně úplně zbytečně ztrácíme míč, domácí zaútočí po svém pravém křídle a přihrávají do vápna na penaltu. Tam je zcela volný útočník, který má prostor si míč zastavit a prostřelit zkoprnělého Michala Foldynu na brankové čáře 2:0. 35´minuta a domácí podniknou další rychlý výpad středem na jehož konci je střela do břevna naší brány. 37. minuta přinese další fotbalovou sebevraždu v podání našeho brankáře! Perfektně zabráníme domácí útočnou akci a Miki dává míč pod sebe Michalovi Foldynovi do klidu. Michal si ho zastaví a místo aby pokračoval v akci na druhou stranu, tak chce míč vracet zpět Mikimu. Ten však přihraje domácímu hrači, zůstane stát a tak ďábličtí před odchodem do kabin lacino zvyšují na luxusních 3:0.

V poločase stahujeme úplně vykolejéno Michala Foldynu z brány a do ní nastupuje Kouťák. Mužstvo se snažíme morálně zvednout, protože kluci cítili, že nebyli o takový kus horší, ale to se někdy stane, že ho srazí jedinec, který nemá svůj den. Důležité je věřit tomu, že se dá s výsledkem ještě něco dělat a jít za tím.

V obraně začneme hrát na tři hráče a vrhneme všechny síly do útočení. 41´Zaútočíme po pravé straně, centr si stáhne Špáča a střelou z vápna jen těsně mine domácí branku. 45´Centr pro změnu z levé strany mají domácí. Kouťák ho sklepne a dorážka letí nad naší bránu. 48´Špáča hází aut a uvolní Máru. Ten si přehodí vystupujícího obránce a z úhlu postupuje sám na brankáře. Ten jeho střelu chytá. Možná se nabízela přihrávka na volného Gajdu, který by dorážel do prázdné brány. 50´přinesla faul na Citrńa. Jeho "bochánek" přeletí zeď a Špáča hlavou usměrní níč nad břevno. Přichází rychlý brejk domácích, který Kouťák vychytá. 54´Jdeme do obrovského rizika. V zadu zůstává pouze Miki a Pavel Strouhal, Kouťák z pozice brankáře hraje chytajícího libera. Proto domácí mají situaci dva na Mikiho, ale i tuto šanci Kouťák skokem pokryje. 56´Domácí snad již potřetí zahrají ve vlastní šestnáctce rukou, ale až teď se píská pokutový kop. Ten Fanda s jistotou proměňuje střelou do levé šibenice z jeho pohledu 3:1. Od tohoto okamžiku domácí drtíme, přehráváme snad ve všem a fantastické je, že i spousta starších žáků v našem týmu je na tom lépe fyzicky. Málokdo si uvědomí, že Diegovi je teprve třináct let, protože patří k těm vyšším v našem týmu, ale jak si vodil ve středu hřiště domácí borce bylo fantastické. Na pravé straně zahřál svá turba Myslitel a podnikal jeden náběh za druhým. V 65. minutě jeden takový zakončil přihravkou vzduchem na volného Gajdu, který z penalty přestřeluje bránu. 79´přinese kombinaci na jeden dotek mezi Márou, Tomášem Lorenzem a Gajdou. Láďa jde úplně sám na brankáře, ale v poslední fázi si ukopne míč. 80´dostaneme míč do vápna domácích, kde skvěle hrající Citrón předvede kop přes hlavu a trefuje vzdálenější šibenici 3:2. Myslím, že se domácím velmi uleví, když je pískán konec zápasu a oni tak udrželi vítězství v tomto zápase.

Ďáblicům gratulujeme k vítězství, ale na svůj tým jsme patřičně pyšní, protoře nesložil zbraně, sahal po bodu a hlavně předváděl dobrý, celoplošný fotbal. Jen ta koncovka, to je neustálé téma a spousta práce před námi. Věřím, že v dalších zápasech když začneme tak jak jsme končili a ještě přidáme, tak nějaké ty body do tabulky určitě urveme.

Sestava: Michal Foldyna (b), Matěj Koutenský (b), Michael Procházka, Mikuláš Minčič, Michal Slabý, Franta Fiala, Ondra Urban, Marek Štěpán (c), Dominik Kuzma, Tomáš Lorenz, Ladislav Gajdošík, Filip Rakús, Jan Zámyslický, Adam Špaček, Jan Liška, Pavel StrouhalSK Ďáblice z.s. - Dolní Počernice 3:2

Góly
56. min: František Fiala (Pen.)
80. min: Ondřej Urban
Nejlepší hráč Počernic

Střídání
40. min: Jan Zámyslický (rank) za Michael Foldyna
40. min: Adam Špaček (rank) za Tomáš Lorenz
40. min: Filip Rakús (rank) za Ladislav Gajdošík
40. min: Pavel Strouhal (rank) za Michal Slabý
Karty

M. Foldyna
rank
M. Procházka
rank
M. Minčič
rank
M. Slabý
rank
F. Fiala
rank
O. Urban
rank
M. Štěpán
rank
D. Kuzma
rank
T. Lorenz
rank
L. Gajdošík
rank
M. Koutenský
rank
 

Svátek má

Dnes 18.05.2021 : Nataša
Zítra 19.05.2021 : Ivo

Narozeniny má

17.6.2021: Martin Kulhavý 16 let
26.6.2021: Tomáš Kvapil 15 let

Anketa

Kde nás najdete

mapa

Reklama

Archiv

Vyhledat

Login