Sokol Dolní počernice, oddíl kopané

znak V Ráji 611
Dolní Počernice
190 12 Praha 9
telefon: 723 558 576
e-mail: dpkopana@volny.cz

let

Nadcházející zápas

17. 10. 2020: 17:30
FA Alexe Zbura s.r.o. - Dolni Počernice

Poslední zápas

11. 10. 2020: 16:00
Dolni Počernice - Fotbalový klub FC Zličín
0:1 (0:0)
Tragický výkon v Braníku
Napsal: kašpi dne Neděle, 04 Listopad 2018 08:49   

Na mistrovský zápas do Braníku jsme si museli o víkendu hodně přivstat, protože domácí stanovili výkop na brzkých 8:30. Jak se nám dařilo se dočteš v celém článku.

Počernice a ranní zápasy to historicky nejde vůbec dohromady! Dali jsme si brzký sraz, důkladnou rozcvičku, přesto více jak půlka týmu spala a ta druhá byla duchem úplně v jiném prostoru. To byla voda na mlýn nabuzeného domácího týmu, který nás přejel jak pomyslná formule Trabanta a můžeme děkovat Lukášovi v bráně, že on nic nezabalil a nedopustil, aby příděl gólů do naší sítě skončil dvouciferným číslem.

Do zápasu si jasně stanovujem, že chceme být těsne u soupeře, rychle pracovat s míčem, dávat ho včas od nohy a nedospustit kolmé přihrávky za naší obranu ze kterých těží rychlonozí útočníci. Jako házet hrách na zeď! Domácí si ze zápasu udělali střelecké cvičení a tolik sólových úniků co měli v zápase k dispozici nezažijí za celou podzimní sezónu v součtu všech utkání dohromady.

4´Fanda vůbec nedostoupí svého soupeře, Pavel mine míč, útočník běží sám na Lukáše, ten ještě chytá. 6´Diego má míč na svých kopačkách vyprodukuje však nedůrazný odkop po kterém následuje brejk středem naší obrany zakončen přesnou střelou 1:0. 10´nepříjemně tečovanou střelu Lukáš skokem chytá až na druhý pokus. 15´máme míč ve svých rukách, házíme aut, ale přimo k nohám domácích hráčů, kteří z dalšího brejku zvyšují na 2:0. Jdeme rozehrát na půlku ihned přicházíme o míč, soupeři vytvoříme volnou dálnici až k naší bráně a je to 3:0. 17´faul na Prochyho a Citrón kope trestný kop. Krásným centrem před domácí bránou najde Špáču jehož dorážku brankář Braníka chytá. 25´další brejk po pravém křídle s námahou protečujeme tak, že střela končí těsně nad břevnem, následný roh s obtížemi zabráníme. 28´další rychlý výpad do našeho vápna zastavíme, Lukáš střelu virazí, ale Márovi nikdo nekřikne, že je sám a ten si v panice srazí míč do vlastní sítě 4:0.

Jsme zralý na ručník. V kabině se snažíme uklidnit a přeskupíme řady, hlavně ty obranné. Kory s Filipem jdou do stoperské dvojice a mají za úkol zastavit příval akcí do našeho vápan. To se vůbec nepodaří a ihned po zahájení hry inkasujeme pátou branku. Míč máme opět u kopaček, ale nedokážeme ho razantně odkopnout, proto přichází gólová dorážka. 56´Centr z levé strany letí na zadní tyč, kde se hráč Braníku musí až bát jak je osamocený a proto pohodlně zvyšuje na 6:0. 58´Faul na Michala Foldynu a kopeme Ondrou Urbanem další trestný kop. Jeho centr najde právě faulovaného Michala, který ve 100% šanci posílá míč na dbřevno. 63´vyšleme do brejku Michala Foldynu, který ve velké šanci trefuje pouze brankáře a máme výhodu rohového kopu. Ten sehrajeme dobře, dokonce Láďa Gajdošík pálí z voleje. Brankář jeho střelu chytá a založí bleskový protiútok, který končí dalším gólem v naší síti 7:0. 66´Lukáš Předota dlouhým výkopem pošle do úniku Koryho s Diegem, kteří jdou již pouze na brankáře domácích, ten je vychytá. 72´Lukáš musí daleko z brány, aby ukopl míč před unikajícím soupeřem, akce pokračuje a Lukáš si připisuje další povedený zákrok, když střelu skokem chytne. Bohužel mu nepomůžeme v 76´kdy Kory přihrávkou najde Diega, který si velmi pěkně přehodí protihráče, ale další rozehrávku kazí, proto se narodí rychlý brejk po kterém se skluzujícímu hráči podaří dopravit míč do naší odkryté brány 8:0.

Od domácích jsme dostali tvrdou lekci, jak se hraje dorostenecký fotbal v jakém tempu, nasazení a důrazu. To že domácím nestačila spousta starších žáků, které v základní jedenáctce máme bych z věkového rozdílu pochopil, ale jak na hřišti vystupovali ti starší nemá omluvy a domácím jsme minimálně polovinu branek připravili sami. Jestli se mě někdo závěrem ptá, kde jsou příčiny tak krutého debaklu a co bylo špatně, tak odpovídám: " Špatně bylo to, že jsme na utkání vůbec jeli"! Duchem jsme ho prožili pouze já, asistent Pavel, Lukáš v bráně a v poli Špáča.ABC Braník fotbal, z.s. - Dolní Počernice 8:0

Góly
Nejlepší hráč Počernic

Střídání
20. min: Michael Procházka (rank) za Pavel Strouhal
15. min: Adam Špaček (rank) za František Fiala
35. min: Michael Foldyna (rank) za Matěj Koutenský
Karty

L. Předota
rank
P. Strouhal
rank
M. Slabý
rank
D. Kuzma
rank
F. Fiala
rank
O. Urban
rank
M. Štěpán
rank
M. Koutenský
rank
L. Gajdošík
rank
M. Koryta
rank
F. Rakús
rank
 

Svátek má

Dnes 18.05.2021 : Nataša
Zítra 19.05.2021 : Ivo

Narozeniny má

17.6.2021: Martin Kulhavý 16 let
26.6.2021: Tomáš Kvapil 15 let

Anketa

Kde nás najdete

mapa

Reklama

Archiv

Vyhledat

Login