Sokol Dolní počernice, oddíl kopané

znak V Ráji 611
Dolní Počernice
190 12 Praha 9
telefon: 723 558 576
e-mail: dpkopana@volny.cz

let

Nadcházející zápas

17. 10. 2020: 17:30
FA Alexe Zbura s.r.o. - Dolni Počernice

Poslední zápas

11. 10. 2020: 16:00
Dolni Počernice - Fotbalový klub FC Zličín
0:1 (0:0)
Drtivý závěr bod nepřinesl
Napsal: kašpi dne Neděle, 11 Listopad 2018 10:51   

Utkání v Libuši pro nás nezačalo vůbec dobře. Jestli jsme se dokázali vrátit do zápasu a jaký byl jeho průběh se dozvíš z celého článku.

Tradičně celý týden pracujeme na tom jak bude vypadat víkendová sestava. Kory s Kouťákem jdou s B-týmem, Mikiho vyřadí vytržené stoličky a Mára se bohužel ještě necítí kvůli svalovému zranění. Naštěstí se nám vrací do sestavy Stili s Tomášem Lorenzem i když v jejich případě to je velká neznámá, protože tréninkový výpadek byl dlouhý.

Zápas začně velkým tlakem domácích, kteří během prvních minut kopou čtyři rohy v řadě a nepustí nás z vlastního vápna. I se štěstím tyto situace ustojíme a poprvé se dostáváme na domácí polovinu. V 8. minutě tak máme míč na kopačkách a můžeme založit útočnou akci. Místo toho přichází ztráta, rychlý brejk do naší šestnáctky, který je zakončen přesnou střelou 1:0. 10´vykopáváme od vlastní brány, míč přihrajeme domácím, kteří bleskově prolétnou naší rozestoupenou obranou a je to 2:0. 13´Špáča nádherně uvolní do běhu Filipa Rakúse, který si z domácích obránců udělá slalomové tyčky a celé krásné sólo zakončí střelou do tyče! Udeří tak opět na druhé straně. 17´v našem vápně máme míč na nohou, Lukáš v rukavicích, přesto proskáče za koncovou čáru a domácí kopou další roh. Dlouho letící centr neodvrátíme a tak volný libušský hlavičkář nemá žádný problém zvýšit na 3:0. V nouzi posílám do středu obrany Michala Foldynu, který je připraven co by druhý brankář. Tento tah se ukáže pro další vývoj utkání jako velmi klíčový. Michal rychlostně stačí domácím útočníkům, přidá potřebný důraz v soubojích a má dlouhé nákopy na naše útočníky. 30´Domácí podniknou brejk po svém levém křídle, přichází přihrávka do vápna, kde Lukáš výběhem chytá gólovou střelu. Proro si odpověď připravíme my. 31´Myslitel s míčem u nohy obejde libušské obránce, uvolní Ondru Urbana, který z pravé strany centruje na volné spoluhráče na zadní tyči. Libušský brankář si míč srazí do sítě a my tak před odchodem do šaten korigujeme stav na 3:1 z pohledu domácích.

V šatně si důkladně rozebereme fotbalové nesmysly, kdy jsme měli míč u kopaček a přesto inkasujeme, k Michalovi Foldynovi do stoperské dvojice vrátíme Pavla Strouhala a jdeme bojavat o otočení výsledku. Nemožné? Ale ne. Chce to jen více odvahy v osobních soubojích, rychlejší i přesnější práci s míčem a hlavně střílet!

47´kopeme roh a Citrón najde v malém vápně úplně volného Myslitele. Jestli o této šanci píšu jako o 100%, tak jsem jí ještě nějaké ty procenta ubral, protože Honza z kroku mine. Držíme se za hlavy nad tímto zmarem, ale ne Slaboch. Ten hlavou trkne míč na střed, kde si ho najde Filip Rakús, který prostřelí domácího brankáře a oslaví tak gólem své patnácté narozeniny 3:2. Jsme na koni, domácí s námi mají velké problémy a Myslitel je k nezastavení. Ze soupeřů si dělá trhací kalendář, obchází jednoho za druhým, ale v 53. minutě jeho gólový výpad zneškodní domácí brankář, když v poslední chvíli vykopne střelu na zadní tyč. 55´patří domácím. Proniknou po pravém křídle, přízemní přihrávku Lukáš v rukavicích neudrží a dorážka do prázdné brány je jednoduchá 4:2. 66´Myslitel opět obchází dva soupeře a uvolní do běhu Filipa Rakúse. Filip přihrává do vápna volnému Pavlovi Strouhalovi, který v dobré pozici vtipně pustí míč mezi nohami a vytvoří tak nezahoditelnou pozici pro Láďu Gajdošíka. Bohužel Láďa místo volných koutů trefuje stojícího prankáře na čáře! Bojujeme, dřeme a Láďa si připraví odpustek, když cílenou ránou z půlky překvapí domácí obranu a umístí míč k tyči 4:3. V samotném závěru vtrhne do vápna Tomáš Lorenz a předkopne si míč před vybíhajícím brankářem, který je ve skluzu pozdě a Tomáše podrazí. Penalta se však nepíská asi i kvůli tomu, že na druhé straně šel před tím do důrazného souboje Michal Foldyna a situace vypadala také hodně podezřele!

Utkání jsme začali naprosto katastrofálně, ve středu obrany jsme hořeli jako papír a nic nenasvědčovalo tomu, že by jsme měli bojovat o body do tabulky. Mužstvo však ukázalo obrovský charakter, vyšly tahy při změně v rozestavení, které byly z nouze a prodali jsme lepší fyzickou kondici než domácí. V čem nás domácí přehráli bylo opět proměňování šancí, protože my jsme si těch vyložených také připravili velkou spoustu.SK Libuš 838, o.s. - Dolní Počernice 4:3

Góly
31. min: Ondřej Urban
47. min: Filip Rakús
55. min: Ladislav Gajdošík
Nejlepší hráč Počernic

Střídání
17. min: Michael Foldyna (rank) za Pavel Strouhal
50. min: Tomáš Lorenz (rank) za Michael Procházka
Karty

L. Předota
rank
M. Procházka
rank
P. Strouhal
rank
M. Slabý
rank
F. Fiala
rank
O. Urban
rank
L. Gajdošík
rank
D. Kuzma
rank
A. Špaček
rank
J. Zámyslický
rank
F. Rakús
rank
 

Svátek má

Dnes 18.05.2021 : Nataša
Zítra 19.05.2021 : Ivo

Narozeniny má

17.6.2021: Martin Kulhavý 16 let
26.6.2021: Tomáš Kvapil 15 let

Anketa

Kde nás najdete

mapa

Reklama

Archiv

Vyhledat

Login