Sokol Dolní počernice, oddíl kopané

znak V Ráji 611
Dolní Počernice
190 12 Praha 9
telefon: 723 558 576
e-mail: dpkopana@volny.cz

let

Nadcházející zápas

17. 10. 2020: 17:30
FA Alexe Zbura s.r.o. - Dolni Počernice

Poslední zápas

11. 10. 2020: 16:00
Dolni Počernice - Fotbalový klub FC Zličín
0:1 (0:0)
Bez ducha a nasazení se body nezískávají
Napsal: kašpi dne Neděle, 18 Listopad 2018 10:05   

Pro domácí zápas s Hájemi jsou hosté velký favorit. Podařilo se nám soupeři zkomplikovat cestu za vítězstvím a získat nějaký ten bod do tabulky? To se dozvíš z celého článku.

Pro poslední domácí, mistrovské utkání tohoto roku nám los určil Háje. Věděli jsme, že k nám přijíždí tým atakující ty nejvyšší příčky v tabulce prezentující se fotbalovostí a dobrou kombinací již od obranných řad. Trochu spoléháme na naše hřiště, kde se díky jemu naprosto katastrofálnímu stavu fotbal hrát nedá, ale hlavně chceme na hosty vlétnout vlastním nasazením a bojovností, honit je po celém hřišti a bojovat o každou příležitost zaútočit. Krásný plán, ale zůstal zamčen v kabině a náš prvopoločasový výkon byl naprosto katastrofální, bez nasazení a potřebného fotbalového ducha! Kluci po hřišti chodí a to ještě jejich tempu hodně přidávám, hráče Hájů vůbec nedostupují a ti tak mají na vše dostatek prostoru a času. V poklidu si s míčem hrají co potřebují a nevadí, že na našem "blátíčku" kolikrát podklouznou a upadnou. Mají totiž čas vstát a nikým neatakovaní pokračovat v akci. Navíc hned v úvodu jde Filip Rakús do běžeckého souboje, kde je tvrdě, ale čistě dohrán hostujícím obráncem, který tímto zákrokem Filipa úplně vipne a my hrajeme pouze o desíti. Snažím se hru oživit Filipovým stažením ze hřiště a nasazujeme muže minulého zápasu, Myslitele. Ten hned v úvodu podstoupí důrazný souboj o míč a má z něj bebíčko. To je problém, Honza přestane hrát pořád pokukuje po střídačce, kam by si šel sednout a neběhá. Hoši to je fotbal, tam se hraje důrazně a kontaktně, ale my jsme velcí bolestínci! Nemáme ochotu přidat něco navíc, opláchnout si obličej a jít bojovat za tým. Z banálních věcí mám pomalu dvoutýdenní omluvenky a i to se projevuje na naší kvalitě, protože s připojením různých rýmiček je tréninková účast naprosto katastrofální. Jak chceme něco natrénovat, vyzkoušet a secvičit, když nás je osm!

Jelikož jsme první poločas byly opravdu nedůstojným soupeřem, tak jeho průběh vezmu zpravodajsky, tak jak jsem si poznačil jeho výraznější momenty. Asi nikoho nepřekvapí, že se zápis bude týkat jenom hostů:

2´ubráníme roh, míč dostaneme z našeho pokutového území, přesto hosté střílí pod břevno. Lukáš Předota pokus chytá. 4´propadne nám celá levá strana, Fanda je kilometr od svého soupeře a ten mu ukáže záda. Přichází přesná přihrávka před bránu, kde osamocený střelec (pro boha, kde jsou oba stopeři!) doráží přesně za tyč 0:1. 32´Gajda snad poprvé vybojuje míč, přistrčí ho Diegovi, který střílí nad. 34´propadneme ve středu hřiště a přichází přihrávka za naší obranu. Lukáš včasným výběhem zmenšuje střelci palebný úhel a střelu chytá. 39´hosté potáhnou akci po pravé straně, na centr si ve vápně naběhne volný útočník a nůžkami vystřelí vedle naší brány.

Jsem natlakovaný jak papinův hrnec, náš výkon vůbec nechápu a snažím se klukům o poločasové přestávce vysvětlit, že nevidím důvod, proč by jsme měli s tímto týmem doma ztratit body. Chce to jen důrazný budíček a mít ochotu pro výsledek něco udělat!

První se probere náš kapitán Mára a začne hrát opravdu výborně. Pomalu tím strhává i ostatní borce a výsledek se dostaví. Po faulu kope Ondra Urban trestný kop na který si naskočí Mára, který hlavou obhodí vyběhnutého brankáře Hájů. Míč letí vedle brány a nadějná dorážka je Slabochovi zablokována na roh. 52´Michal Foldyna vyveze míč středem a z 25 metrů pálí přesně k tyči. Brankář skokem míč vyrazí a dobíhajícímu Filipovi Rakúsovi obránci dorážku zablokují. 54´kopeme roh. Citrón centrem najde na penaltě stojícího Michala Foldynu, který povedeným volejem trhá síť 1:1. 58´Michal Foldyna ma na naší půlce míč u kopaček, ale nezkrotí ho. Otáčí se s ním k naší bráně, čehož využije soupeř a Michalovi míč ukopne směrem do našeho vápna. Stane se z toho geniální přihrávka na kterou seběhne volný střelec a přesným lobem nedává Kouťákovi v naší bráně žádnou šanci 1:2. 65´po dalším faulu kope opět Ondra Urban trestný kop. K centru se dostane Mára a pohotovou střelou trefí hostující břevno. Vynikne velký závar, několikrát již vidíme míč v síti, ale hráči Hájů s největším vypětím na brankové čáře všechny dorážky odvrátí. 68´rozebehnutý hráč dělá kličku Mikimu a dostane se do výhodné střelecké pozice. Naštěstí míří těsne vedle levé tyče naší brány. 75´hrajeme na riziko jen na tři obránce. Kouťák vykopává z ruky, ale výkop se mu moc nepovede. Na půlce si ho sebere soupeř a po levém křídle s ním postupuje až ke koncové čáře. Pavel Strouhal místo aby hned v zárodku akci zastavil skluzem se snaží hráče Hájů doběhnout, což je nad jeho síly a tak přichází přihrávka pod sebe, kterou volný útočník dorazí do prázdné brány 1:3.

Jen asi těžko mě někdo vysvětlí, proč hrajeme první poločas úplně bez zájmu a v tom druhém proháníme soupeře do posledních chvil. Já si nad tím lámu hlavu několik týdnů a nemůžu na to přijít. My umíme hrát fotbal, narazit si míč, vystřelit a stát se protivníkům nepříjemným soupeřem. Jen to chceme prodat v co nejmenší míře a většinou až za rozhodnutého stavu. Velká škoda, protože v tomto zápase na remízu bylo, jen by jsme nesměli prospat celý první poločas.Dolní Počernice - FC Háje Jižní Město, z.s. 1:3

Góly
54. min: Michael Foldyna
Nejlepší hráč Počernic

Střídání
30. min: Jan Zámyslický (rank) za Filip Rakús
50. min: Pavel Strouhal (rank) za Michal Slabý
41. min: Matěj Koutenský (rank) za Lukáš Předota
50. min: Michael Procházka (rank) za František Fiala
Karty

L. Předota
rank
M. Slabý
rank
M. Minčič
rank
M. Foldyna
rank
F. Fiala
rank
O. Urban
rank
M. Štěpán
rank
D. Kuzma
rank
A. Špaček
rank
F. Rakús
rank
L. Gajdošík
rank
 

Svátek má

Dnes 18.05.2021 : Nataša
Zítra 19.05.2021 : Ivo

Narozeniny má

17.6.2021: Martin Kulhavý 16 let
26.6.2021: Tomáš Kvapil 15 let

Anketa

Kde nás najdete

mapa

Reklama

Archiv

Vyhledat

Login