Sokol Dolní počernice, oddíl kopané

znak V Ráji 611
Dolní Počernice
190 12 Praha 9
telefon: 723 558 576
e-mail: dpkopana@volny.cz

let

Nadcházející zápas

17. 10. 2020: 17:30
FA Alexe Zbura s.r.o. - Dolni Počernice

Poslední zápas

11. 10. 2020: 16:00
Dolni Počernice - Fotbalový klub FC Zličín
0:1 (0:0)
První jarní vítězství
Napsal: kašpi dne Pondělí, 22 Duben 2019 07:36   

Po nadějném výkonu ve Střešovicích zajiždíme na hřiště Loko-Vltavín do Holešovic. Podařilo se nám s týmem, kde jsem fotbalově vyrůstal získat cenné body do tabulky? To vše se dozvíš pokud vstoupíš na celý článek.

 

Návštěva areálu na holešovické "Lokádě" je pro mě vždy specifickou záležitostí. Je to tým, kde jsem  roce 1977 odstartoval svou kariéru a zažil tu spoustu nádherných fotbalových let. Areál prošel obrovskou renovací, místo škváry, kde jsme hráli své nezapomenutelné zápasy se pyšní krásným přírodním trávníkem a přibylo ještě menší hřiště s umělým povrchem.

Právě to bylo dilema týdne, jestli nastoupíme na travnatém letišti, nebo budeme hrát na malinkaté umělce. Pro jistotu se na trénincích připravujeme na obě varianty. Nakonec bé je správně a zápas se odehraje na malém prostoru tréninkového hřiště.

Do něho vstoupíme velmi aktivně a od prvních minut domácí jasně přehráváme. Daří se nám rychlá kombinace na jeden dotek a kluci jsou v patřičném pohybu. Hned ve druhé mintě máme obrovskou šanci po autu, kdy Myslitel ve vápně přistrčí míč Kouťákovi, který střílí z dobré pozice těsně vedle domácí brány. 16´Krásnou průnikovkou vyšleme do brejku Citróna, který je rychlejší než domácí obrana a běží sám na bránu. K naší smůle Ondru v posledníchvíli zakřižuje stoper a koncovku mu zblokuje. 19´poprvé zahrozí i domácí. Narážečkou se dostanou do našeho vápna, ale střelu z úhlu s jistotou chytá Lukáš Předota. 21´přinese nádherný fotbalový moment! Po našem autu domácí zblokují míč k Diegovi a ten výstavním volejem pod břevno otevírá skóre utkání 0:1. Tento nádherný moment musel z povzdálí sledovat sparťanský Plavšič, protože úplně stejnou brankou se prezentoval o den později v derby pražských S. 23´ Hráči Vltavínu získají míč na středu našeho vápna, ale jejich střelu Lukáš opět bezpečně chytá. Ozdobou prvního dějství a důkazem naší fotbalovosti byl i moment, kdy Fanda obešel domácího hráče ukázkovou "zidanovkou", škoda jen, že se na vápně nedostal ke střele..

Bohužel v prvním poločase při jednom ze soubojů dostane Myslitel nezaviněný úder do hlavy a nemůže pokračovat ve hře. My však nadále hodláme ve druhém poločase pokračovat v herní aktivitě se snahou přidat další branky a zápas rozhodnout.

Domácí začnou ještě více nakopávat míče do našeho vápna a v součtu s tím, že každý aut od půlící čáry je díky úzkému hřišti vlastně rohovým kopem se necháme zatlačit před naší bránu. 48´střela z 25 metrů, kterou Lukáš jistě chytá. 50´další střela z poza vápna je již nebezpečnější, ale Lukáš jí vyrazí na roh, který zabráníme. V těchto fázích utkání nás skvěle drží střed obrany, kde hlavně Michal Foldyna neprohraje sned jediný hlavičkový souboj a Mára narušuje domácí přihrávky včasným vystupováním. 65´přinese konečně naší útočnou akci. Aktivní Tomáš Lorenz se dostane za domácí obranu a jde sám na brankáře. Toho se zbaví kličkou, ale dostane se více do strany, kde ho napadá obránce, další klička a zblokovaná střela. Škoda, protože kdyby Tomáš příhrál na zadní tyč, tak Citrón zasouvá míč do opuštěné brány! 70´po faulu na Stiliho sám postižený kope trestný kop na zadní tyč, kde hlavičkuje Michal Foldyna. Jeho pokus brankář na čáře chytá. 80´kopeme roh Ondrou Urbanem. Na jeho střílený centr si naskočí Diego, který má v ten moment hlavu snad nad břevnem a trkne míč do sítě 0:2. Od tohoto mmentu je na hřišti již pouze jedno mužstvo a my závěr utkání skvěle kontrolujeme. 81´Tomáš Lorenz obere stopera Vltavínu o míč, jde sám do vápna, ale koncovka letí těsně nad. Ihned se Tomáš postaví domácí obraně, tentokrát již pálí přesně, ale brankář jeho pokus vykopne. Tomáš nic nevzdává a dočká se v 89. minutě. To skvěle napadáme domácí rozehrávku a donutíme obránce zahrát malou domů. Brankář zazmatkuje, pustí si míč mezi nohami, ale nepočítá s Tomášovou rychlostí, který mu ve skluzu dorazí míč do sítě 0:3.

Chtěl bych poděkovat celému týmu za poctivou práci v průběhu utkání. Již takto máme v mužstvu spoustu starších žáků, ale kvůli velké marodce nás doplnili borci ročníku 2005 a Nicolas, který se dostal na hřiště se vůbec neztratil a svůj herní prostor zvládnul skvěle. 

Domácí jakoby mazáci, kteří posílili tým ze staršího dorostu závěr utkání vůbec neunesli a proto byla na místě poznámka Stiliho, který si s ničím a nikým moc hlavu neláme: "Vy si ruce nepodáváte nebo co"? To nám ve finále již moc nevadilo, protože my jsme si mohli konečně vítězně zakřičet v kabině a z Vltavínu vezeme cenné body.

 

 FK Loko Vltavín, z.s. - Dolní Počernice 0:3

Góly
21. min: Dominik Kuzma
80. min: Dominik Kuzma
89. min: Tomáš Lorenz
Nejlepší hráč Počernic

Střídání
41. min: Matyáš Musil (rank) za Jan Zámyslický
41. min: Michael Procházka (rank) za Matěj Koutenský
Karty

L. Předota
rank
F. Fiala
rank
M. Foldyna
rank
M. Štěpán
rank
A. Špaček
rank
J. Zámyslický
rank
D. Kuzma
rank
O. Urban
rank
V. Stiller
rank
M. Koutenský
rank
T. Lorenz
rank
 

Svátek má

Dnes 18.05.2021 : Nataša
Zítra 19.05.2021 : Ivo

Narozeniny má

17.6.2021: Martin Kulhavý 16 let
26.6.2021: Tomáš Kvapil 15 let

Anketa

Kde nás najdete

mapa

Reklama

Archiv

Vyhledat

Login