Sokol Dolní počernice, oddíl kopané

znak V Ráji 611
Dolní Počernice
190 12 Praha 9
telefon: 723 558 576
e-mail: dpkopana@volny.cz

let

Nadcházející zápas

17. 10. 2020: 17:30
FA Alexe Zbura s.r.o. - Dolni Počernice

Poslední zápas

11. 10. 2020: 16:00
Dolni Počernice - Fotbalový klub FC Zličín
0:1 (0:0)
Remízový zápas jsme nakonec prohráli
Napsal: kašpi dne Sobota, 01 Červen 2019 19:52   

K poslednímu venkovnímu zápasu v mistrovském ročníku zajíždíme na Háje. Jak utkání dopadlo a jaký mělo průběh se dozvíš z celého článku.

Zápas se odehraje na přírodní trávě hřiště ve školním komplexu v Petrovicích. Nutno říci, že se jedná o hezký areál se slušným zázemím. Na tuto neděli se sešlo několik vrcholných akcí najednou. V Edenu Slavia slaví titul v derby se Spartou, ale Slavia zajímá stejně pouze Špáču, který se kvůli nemoci nemůže zápasu účastnit. Na Slovensku naši hokejisté bojují s Ruskem o bronzové medaile, což je po letech velká událost, ale my jsme si řekli, že tu jsme kvůli fotbalu a chceme se poprat o každý bod, který budeme moci vybojovat. Přesto si lze snadno průběh hokejového zápasu domyslet, protože z nedalekého sídliště je hlasitě oslavován každý střelecký úspěch našich hráčů.

Do hry nastupujeme pouze se třinácti hráči, protože Lišák při rozcvičce zjistí, že mu bolest kolen nedovolí nastoupit. Velmi záhy je Prochymu v souboji přišlápnut kotník a i on musí odstoupit. Tím pádem nám zůstane pouze jeden hráč na střídání!

Kluci začnou poměrně slušně a i když jsou domácí opticky častěji na naší polovině, tak si žádné vyložené příležitosti ke skórování nepřipravují. Dobře bráníme standardní situace i rohy, většinu střeleckých pokusů zblokujeme a co projde s jistotou kryje Michal Foldyna, který po dlouhé době nastupuje na postu brankáře, protože Lukáš Předota je v zahraničí. Kluci si ověří, že se se soupeřem dá hrát a s velkou vervou i kvalitou se pustí do útočných akcí. 30´Citrón vtipným lobem vyšle do útoku Filipa Rakúse, který na velkém vápně dělá kličku stoperovi a pálí na bránu. Brankář jeho střelu vyrazí. 35´Pressem donutíme domácí obranu hrát míč do svého vápna, kde vše vystihne Myslitel a zmocní se míče. Jednou kličkou do protipohybu se zbaví jak obránce, tak brankáře a je před ním opuštěná brána. Jen je ze zadu faulován, ale jinak výborný pan rozhodčí penaltu nepíská...

Do druhého poločasu vyrukujeme s ještě kvalitnější hrou a myslím, že se diváci bavili poměrně kvalitní bitvou o každou příležitost zaútočit. 44´po faulu rozehráváme a Diego kombinuje s Márou, který na pozici posledního přichází o míč z čehož rezultuje brejk hájeckých dva na našeho brankáře. Michal střelu vyrazí na roh, který zabráníme. 61´citrón vyveze míč  a předá ho Myslitelovi. Ten pěkně vysune Tomáš Lorenze, který se kličkou uvolní na obránci a přihraje do vápna Filipovi. Filip si v poslední chvíli dá balon dále od nohy a brankář ho skokem proti Filipovi zalehne. 63´domácí se narážečkou probijou středem, ale koncovka letí těsně vedle. 65´háječtí nás přečíslí na pravé straně odkud přichází cílená přihrávka před naší bránu. Střela z voleje končí nad. 71´další přihrávku z pravého křídla mine Mára a volný hráč je ve vápně sám před Michalem Foldynou. Ten stačí prudkou střelu vyrazit, ale zaspí Diego, který nenaváže pohybem na svého hráče a ten nám míč dorazí do sítě 1:0. 75´Tomáš Lorenz důrazem soupeře nadrazí, Myslitel ho objde a uvolní do vápna Filipa Rakúse, který střelou na zadní tyč jen těsně mine domácí bránu. Škoda, že Filip nevyslyšel volání Fandy Fialy a míč mu neposunul, protože Fanda celou akci dlouhým sprintem skvěle doplnil a trefoval by prázdnou bránu! 76´Domácím se podaří kombinace ve středu hřiště a střelou z 25 metrů prověří pozornost Michala v naší bráně. Ten střelu vyráží nad břevno. V závěru domácí zatlačíme a Filip Rakús si připraví další brejk až před domácí bránu. Tam přihrávkou připravuje gólovou pozici pro naše střelce, ale bohužel předtím se s míčem dostane těsně za koncovou čáru a akce se tudíž musí přerušit. Domácí si z hluboka oddechnou a jsou rádi, že hubenou výhru udrželi. V zápase určitě nebyli dominantnějším týmeme a měli s námi plné kopačky práce.

Naše borce bych chtěl moc pochválit a povzbudit do další práce i když jim dnešní dřina žádný bod nepřinesla. Kluci tudy vede cesta, fantastický přístup všech, nasazení, bojovnost a za mě i velká fotbalová kvalita. Dovolím si tvrdit, že jsme sehráli jedno z nejlepších utkání co společně spolupracujeme!

Úplná vsuvka pro naše rodiče na ztávěr. Uvědomte si, že jme hráli po většinu zápasu na dvanáct hráčů. Domácí střídali v blocích pět hráčů dolů, pět do hry. Přesto nás nikterak fyzicky nedrtili. Tým domácích loni nastupoval v divizi starších žáků a v pohodě tam hrál absolutní špičku tabulky, nežto my máme v základní sestavě věkově až pět současných starších žáků, ale ti se herně vůbec neztrácí a lepší se úsek od úseku co si na přebor mladšího dorostu zvykli. Jen ty hlavy si musíme dát pořádně dohromady.FC Háje Jižní Město, z.s. - Dolní Počernice 1:0

Góly
Nejlepší hráč Počernic

Střídání
25. min: Tomáš Lorenz (rank) za Michael Procházka
30. min: Michal Slabý (rank) za František Fiala
Karty

M. Foldyna
rank
M. Minčič
rank
M. Štěpán
rank
P. Strouhal
rank
F. Fiala
rank
M. Procházka
rank
D. Kuzma
rank
O. Urban
rank
V. Stiller
rank
J. Zámyslický
rank
F. Rakús
rank
 

Svátek má

Dnes 18.05.2021 : Nataša
Zítra 19.05.2021 : Ivo

Narozeniny má

17.6.2021: Martin Kulhavý 16 let
26.6.2021: Tomáš Kvapil 15 let

Anketa

Kde nás najdete

mapa

Reklama

Archiv

Vyhledat

Login