Sokol Dolní počernice, oddíl kopané

znak V Ráji 611
Dolní Počernice
190 12 Praha 9
telefon: 723 558 576
e-mail: dpkopana@volny.cz

let

Nadcházející zápas

17. 10. 2020: 17:30
FA Alexe Zbura s.r.o. - Dolni Počernice

Poslední zápas

11. 10. 2020: 16:00
Dolni Počernice - Fotbalový klub FC Zličín
0:1 (0:0)
Drama až do samotného konce
Napsal: kašpi dne Neděle, 16 Červen 2019 18:18   

Po nepovedeném zápase proti Přední Kopanině hostíme v posledním mistrovském utkání tohoto soutěžního ročníku hráče z Ďáblic. Podařilo se nám získat nějaký ten bodík do konečné tabulky? Na to Ti odpoví celý článek.

Do zápasu konečně vstupujeme s plným kádrem ve kterém nám chybí pouze nemocný Filip Rakús a zraněný Pavel Strouhal. Někteří kluci mají kvůli školním pobytům mimo Prahu tréninkové manko, ale spoléháme na kouzlo mistrovského utkání i to, že je poslední v tomto ročníku a není třeba se na nic šetřit.

Nezačneme vůbec špatně. 6´po faulu kopeme z půlky trestný kop, který rozehraje Michal Foldyna. Krásný střílený centr na penaltu najde Ondru Urbana, který připraví míč pro Špáču, ale Adam pálí nad. 11´zahráváme další trestný kop a míč letí opět před ďáblickou svatyni. Tentokrát hosté míč odkopnou z vlastní šestnáctky. Bohužel Márovi se nepodaří balon zkrotit a tak přichází rychlá přihrávka kolem něj a z brejku jsme potrestáni 0:1. 28´hosté podniknou rýchlý brejk, který končí střelou na naší bránu. Lukáš Předota míč vyrazí. 30´úplně rozevřeme celou obranu a umožníme ďáblickým pálit z velkého vápna. Lukáš je pozorný a i tento pokus likviduje. 34´Myslitel na pravé straně nevypustí souboj, uvolní se a vtrhne do pokutového uzemí hostí. Parádní přihrávkou pod sebe osloví Tomáše Lorenze, kterému se střela z vyložené pozice vůbec nepodaří! Naštěstí vše dohraje Citrón, který o tyč dostane míč do sítě 1:1.

Do druhého poločasu uděláme změny a snažíme se zcela otočit skóre v náš prospěch. To se nám moc nedaří a hlavně hosté nám svojí aktivitou skoro nic nedovolují. Proto opět přichází velká šance po standardní situaci. 63´Michal Foldyna po faulu opět nachází centrem Ondru Urbana, který hlavičkuje vedle hostující brány. 65´Tomáš Lorenz skvěle vybojuje míč a ten si převezme Citrón. Z dobrých 40 metrů lobuje vysoko postaveného brankáře Ďáblic, ale i tento jeho pokus končí vedle. 69´udeří blesk z čistého nebe! Citrón v přechodu do útoku přichází o míč, Mára je dosti vystououpený i proto nestíhá zakřižovat unikajícího hráče. Ten chce centrovat před naší bránu, míč mu sjede po šajtli a je z toho geniální lob na zadní tyč se kterým Lukáš Předota nemá možnost něco udělat 1:2. Kluci ukáží svůj charakter i bojovnost a jdou za vyrovnáním. Hosté faulují pronikajícího Mikiho a Michal Foldyna se staví k dalšímu trestnému kopu. Centr se snese ke komu jinému než k Citrónovi, který přistrčí míč do lepší palebné pozice Márovi. Mára zachová klid a utaženou placírkou na zadní tyč nedává brankáři vůbec žádnou šanci zabránit vyrovnávací brance na 2:2.  

Myslím si, že výsledek je naprosto zasloužený a my tak končíme úspěšně první rok v pražském přeboru mladšího dorostu, kde jsme se zachránili s velmi mladým týmem a velkou perspektivou do let budoucích. Vždyť spousta hráčů ročníku 2004, kteří nastupovali v základní sestavě, nebo do ní naskakovali v průběhu hry v této kategorii můžou působit ještě další dva roky. Záleží na nich jak se svým talentem naloží a jak budou k fotbalu i sobě poctivý. Našlápnuto mají dobře!

Byl to snad fotbalový osud, který zrežíroval fantastický závěr této sezóny v podobě aktérů, kteří se podíleli na vyrovnávající brance. V Michalovi Foldynovi jsme z nouze objevili výborného stopera a parádního kopáče standardek. Onda Urban, když srovnal hlavu šel příkladem v neutuchající bojovnosti, kterou strhával v parádních bitvách celý tým. No a na závěr mé trenérské práce v Dolních Počernicích nešlo vymyslet nic jiného než, že skóroval náš dlouholetý kapitán Mára, zakládající člen tohoto týmu, který podle mě dávno svým umem a koplexností přerostl brány dolnopočernické mládeže.

Ano je to tak. Po více než deseti letech je toto můj poslední článek z mistrovského zápasu, který sehráli Počerky. Pro příští sezónu jsme se domluvil na spolupráci s Viktorií Žižkov, kam přecházím k týmu U17, který bude nastupovat v české lize dorostu.

Vždy jsem byl velmi šťastný ve vaší přítpmnosti, snažil se klukům od mala předat co nejvíce zápalu i umu pro odvětví sportu, které si vybrali a hlavně vytvořit atmosféru, aby se pohybem, partou a zážitky jen a jen bavili. Pro to jsem připravoval i tyto články s hodnocením ve kterých jsem se snažil vždy oběktivně popisovat naše neúspěchy, ale hlavně pyšně v tom dobrém slova smyslu hodnotit naše úspěchy! 

Všem přeji v první řadě pevné zdraví, spoutu životní pohody a aby jste vždy byli obklopeni tak bezvadnými lidmi, jaké jsem měl možnost ve Vás poznat já osobně...protože "Počerky bojují, kopanou milují"! Ahoj Kašpi.

 Dolní Počernice - SK Ďáblice z.s. 2:2

Góly
34. min: Ondřej Urban
71. min: Marek Štěpán
Nejlepší hráč Počernic

Střídání
30. min: Michal Slabý (rank) za Michael Foldyna
41. min: Matyáš Musil (rank) za Tomáš Lorenz
41. min: Jan Liška (rank) za Vojtěch Stiller
41. min: Michael Procházka (rank) za Jan Zámyslický
Karty

L. Předota
rank
M. Minčič
rank
M. Štěpán
rank
M. Foldyna
rank
F. Fiala
rank
J. Zámyslický
rank
D. Kuzma
rank
O. Urban
rank
A. Špaček
rank
V. Stiller
rank
T. Lorenz
rank
 

Svátek má

Dnes 18.05.2021 : Nataša
Zítra 19.05.2021 : Ivo

Narozeniny má

17.6.2021: Martin Kulhavý 16 let
26.6.2021: Tomáš Kvapil 15 let

Anketa

Kde nás najdete

mapa

Reklama

Archiv

Vyhledat

Login